Pieluszki new born pampers

napisał/a: skarbpanstwa 2009-03-31 21:39
Witajcie drogie mamusie :)
Ja nią mam zostać dokładnie za tydzień... dla dzidzi już wszystko gotowe, jednak wczoraj zaciekawiły mnie pieluszki jakie kupiłam (new born pampers) i troszkę się zdziwiłam... Na moje oko i oko mojej mamy, pieluszki są strasznie malutkie i obawiam się, że te dwie paki które kupiłam mi sie nie przydadzą. Więc proszę o Wasze opinie... czy również używałyście w pierwszych tygodniach tych pieluszek i czy były dobre na wasze pociechy. Dodam iż to moje pierwsze maleństwo i trudno mi sobie wyobrazić takiego malutkiego bobaska :) Pozdrawiam!
kasia89tn
napisał/a: kasia89tn 2009-03-31 22:52
Ja miałam kupione dla synka pieluszki w tym rozmiarze i były na niego trochę za małe. Ale faktem jest to, że ważył ponad 4 kg.
Myślę, że jeśli Twój maluch ważyłby ok. 3 kg to powinny być na niego dobre.
napisał/a: aniap1 2009-03-31 23:16
skarbpanstwa napisal(a):Witajcie drogie mamusie :)
Ja nią mam zostać dokładnie za tydzień... dla dzidzi już wszystko gotowe, jednak wczoraj zaciekawiły mnie pieluszki jakie kupiłam (new born pampers) i troszkę się zdziwiłam... Na moje oko i oko mojej mamy, pieluszki są strasznie malutkie i obawiam się, że te dwie paki które kupiłam mi sie nie przydadzą. Więc proszę o Wasze opinie... czy również używałyście w pierwszych tygodniach tych pieluszek i czy były dobre na wasze pociechy. Dodam iż to moje pierwsze maleństwo i trudno mi sobie wyobrazić takiego malutkiego bobaska :) Pozdrawiam!


Spokojnie takie małe jest naprawde małe :)
Mój synek urodził się 4100 i 57 cm i używałam ich własnie jakies 2 duże paczki potem przeszłam na 2 , tak naprawe to nie zalezy od wago tylko od tego zauważyłam jakie ma dziecko uda , bo mojej koleżanki córcia była mniejsza ale miała " michelinki " na udkach i ja obciskały troszkę te 1 .
napisał/a: emila3000 2009-04-01 01:03
ja tez ich uzywalam... kupilam jedna paczke a pozniej przeszlam od razu na 2 bo tych malutkich nie ma w tych mega pakach... i po preostu taniej wychodzily... moja miala 3.65 kg i 54 cm... akurat byly...
napisał/a: Aniinka 2009-04-01 01:44
na moją też były akurat, ale miałam tylko jedną paczkę małą, poza tym ja używałam tetrówek też a potem od razu przeszłam na rozmiar większe
napisał/a: emila3000 2009-04-01 01:56
a co cie naszlo z tymi terowkami... ? ;p
napisał/a: Aniinka 2009-04-01 02:01
emila3000 napisal(a):a co cie naszlo z tymi terowkami... ? ;p


finanse;) robiła 2 kupy przed każdym karmieniem i po każdym karmieniu x 12 karmień to 24 pieluchy na dobę :eek: poza tym jej kupy wylewały się z pampersa prawie zawsze a tetra szybko wchłaniała i nie miałam takich akcji, że była kupa na karku:D
napisał/a: emila3000 2009-04-01 02:05
:D 24 pieluchy to chyba paczka cala... :| z 50 zl... ;p no wiec faktycznie troche nie ciekawie... :D

ja nawet nie wiem jak sie terty uzywa... :D a jak mi obsrala jakas,bo uzywalam je jako podklady, do od razu do kosza szla... ;p babranie sie w kupie to ostatnia rzecz o ktorej marze... ;p
ale
napisał/a: ale 2009-04-01 21:00
Dla mojej małej Pampersy i Happy są ok, ale hugies obciskają troszkę (miała 3350, teraz - jutro 2 tydzień - ma 3500)
napisał/a: emila3000 2009-04-01 21:02
to mala byla... mialas w koncu ta cesarke... ?
ale
napisał/a: ale 2009-04-01 21:02
Aninka napisal(a):finanse;) robiła 2 kupy przed każdym karmieniem i po każdym karmieniu x 12 karmień to 24 pieluchy na dobę :eek: poza tym jej kupy wylewały się z pampersa prawie zawsze a tetra szybko wchłaniała i nie miałam takich akcji, że była kupa na karku:D


mi zlecili szerokie pieluchowanie, któremu jestem przeciwna, ale poszłam na kompromis, moja położna też była za tym, mała ma pampersa a na to JEDNĄ pieluszkę tetrową. No i nawet gdyby jednorazowa przeciekła to zawsze jest tetra, która jeśli już to brudzi się tylko na brzegach. A kupę na na plecach to miałam raz, i oby nie za często to się zdarzało ;)

emila3000 napisal(a):
ja nawet nie wiem jak sie terty uzywa... :D a jak mi obsrala jakas,bo uzywalam je jako podklady, do od razu do kosza szla... ;p babranie sie w kupie to ostatnia rzecz o ktorej marze... ;p


O właśnie, mam identyczne zdanie. Już samych ciuszków się pierze tyle, a tu jeszcze pieluchy. I w ogóle jak to zawijać - dla mnie czarna magia.
napisał/a: emila3000 2009-04-01 21:04
a po co to szerokie piluchowanie... Marta ma cos z ze stawami biodrowymi... ?