PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki najlepszy płyn do kąpieli?

tokoferolka
21-12-2008, 12:22
Dziewczyny jaki płyn byście poleciły dla 3,5 miesięcznego dzieciaczka? Do tej pory używałam Oilatum, ale nie jest tani a idzie bardzo szybko. Od niedawna używam też płynu Nivea, później oliwkę. Ale skórka nie jest już taka fajna.

Katarzyna83
21-12-2008, 12:38
.......

justyna_s_s
21-12-2008, 12:46
Masz bardzo małe dzieciątko, może warto jeszcze przez jakiś czas stosować droższe płyny do kapieli??
Anitka od urodzenia ma atopowe zapalenie skóry. Mniej więcej do 6 miesiąca kąpałam ją w balneum, potem w emolium, a teraz stosuję niwea 2 w 1. Po kąpieli smaruje małą kremem emolium i skóra jest gładziutka:D.

cohenna
21-12-2008, 16:30
Nie wiem czy tak się pisze (a na pewno sie nie pisze) ale my miałyśmy z firmy Jonsos baby

pasia251
21-12-2008, 21:23
Ja również jak Cohenna używam Johnson baby, a co kilka dni oilatum. Nie używam zadnych oliwek i balsomów i młody nie ma zadbych problemów ze skórą...od samego początku zarówno położne jak i pediatra mówiły mi żeby nie smarowac niczym dziecka jak nie ma potrzeby.

Aniinka
23-12-2008, 00:26
a ja używam lotion do mycia seni, bardzo dobrze nawilża i nie trzeba po kąpieli niczym smarować, a skóra gładka i mięciutka, ma fajny dozownik z pompką;)

aniap1
29-12-2008, 01:00
ja używam niemieckich kosmetyków bubchen , mąz przywozi ale mozna kupić w naszych smykach lub z allegro , kąpałam w oilatum ale jak się skończyło to zaczełam w tym . Dobty jest też olejek do kąpieli z linomagu do stosowania od 1 miesiąca , dla mnie tak samo dobry jak oilatum ( kosztuje 7 zł )

A tu link do tego płynu za litr cenka nawet na allegro dobra:
http://www.allegro.pl/item495822073_bubchen_plyn_do_kapieli_1000ml_z_nie miec.html
Mam jeszcze z tej seri kilka innch rzecz - krem , oliwke , balsam , szampon i wszystkie jak dla mnie świetne.

cohenna
29-12-2008, 09:38
miałam okazję przetestiwać próbki niemieckich kosmetyków i muszę powiedzieć że lepsze są niż polskie niby ta sama firma a jednak jest duża różnica...

tasiuncia
29-12-2008, 13:34
Johnsons baby-płyn do kapieli i szamponik w jednym.Do stosowania od pierwszych dni zycia.

GosiaInuszka
29-12-2008, 15:15
Przez pierwsze pól roku stosowałam Oliatum, później wygrałyśmy kosmetyki Hipp i teraz ich używamy, ale każde dziecko ma inną skórę więc co jednemu służy, drugiemu już niekoniecznie...

deedee86
29-12-2008, 15:38
ja kapie w oliwce specjalna do kapieli i plyn z Johnson baby

cohenna
29-12-2008, 21:05
Johnsons baby-płyn do kapieli i szamponik w jednym.Do stosowania od pierwszych dni zycia.

w takiej żółtawej butelce z dozownikiem :)

aniap1
29-12-2008, 22:56
cohenna - zgadzam się , my czasem bywamy w niemczech na zakupach i przywoże tez rzeczy dla siebie , naprawde sa lepsze . To samo tyczy się proszków do prania , pielch i calej reszty - przykre .
Te kosmetyki hipp które sa u nas w sklepach tez sa bardzo dobre , no i nie sa u nas robione

Johnsons baby ten płyn u mnie akurat się nie sprawdził , wysuszał skóre , a szkoda bo fajnie pachnie , ale taki podobny z Nivea już był ok.

deedee86
29-12-2008, 23:28
ja z hippa mam krem to rak i twarzy dla malej jestem zadowolona ale kupiony w PL bo tutaj nie ma tych produktów jedynie jedzenie

Johnsons baby mam wszystko plyn do kapieli mydelko i olejek do kapieli bo malej nie smaruje olejkiem naprawde super sie u mnie sprawdzaja

tasiuncia
30-12-2008, 13:27
w takiej żółtawej butelce z dozownikiem :)

tak dokładnie:o

tasiuncia
30-12-2008, 13:29
ja z hippa mam krem to rak i twarzy dla malej jestem zadowolona ale kupiony w PL bo tutaj nie ma tych produktów jedynie jedzenie

Johnsons baby mam wszystko plyn do kapieli mydelko i olejek do kapieli bo malej nie smaruje olejkiem naprawde super sie u mnie sprawdzaja

no a u mnie znow nie zabardzo;-(po oliwce z Johnsona ma uczulenie,natomiast kremik sprawca sie extra

tokoferolka
31-12-2008, 11:22
A ja właśnie musiałam kupić Emolium-coś w typie Oilatum. Dostał ostrego uczulenia od płynu Nivea. Musze też smarować specjalną maścią wypisaną przez lekarza. I pewnie długo będę musiała używać kosmetyków dla alergików.

justyna_s_s
31-12-2008, 12:13
najgorsze jest to, że płyny dla alergików są bezzapachowe, a fuuujj.

aniap1
31-12-2008, 12:41

dlatego też nie lubie proszków dla maluchów , my już na persil sensitive :)

mgs
31-12-2008, 14:13
dlatego też nie lubie proszków dla maluchów , my już na persil sensitive :)

a ja używam dzidziusia albo loveli. gdzieś czytałam że 2 lata się powinno używać proszku dla dzieci... ale wiadomo, że każde dziecko jest inne i może inaczej zareagować...
a u Twojego maluszka nic się nie dzieje po persilu?

aniap1
31-12-2008, 16:22
mgs - u mnie w rodzinie nie ma alergików , a proszek wytestowałam w ten sposób że do naszego prania dałam dwie rzeczy Szymka , potem patrzyłam czy nic się u niego nie dzieje. i nic więc przestałam kupować lovele , te dwa lata to chyba troszkę przesadzili . Jak są ludzie alergikami to jest to zrozumiałe bo i nie raz dorośli musza używac delikatnych proszków ale jak nic się nie dzieje to nie widze sensu . Spróbuj może z jakimś ubrankiem i zobacz. Zawsze tez możesz dwa płukania zrobić choć ja płucze normalnie czyli raz.
Teraz mam przynajmniej problem osobnych prań z głowy i wszystko piore w tym jednym proszku

cohenna
31-12-2008, 17:52

Substancje zapachowe też mogą uczulać...więc może dla tego ...

cohenna
31-12-2008, 17:56
My do roku używałyśmy Jelp...a potem to już normalny proszek najpierw był persil a potem i inne próbowałyśmy :)
Nic się nie dzieje :)

Płyn do płukania miałyśmy taki niemiecki chyba a teraz to już normalny idzie :)

Aniinka
02-01-2009, 14:00
Substancje zapachowe też mogą uczulać...więc może dla tego ...

głównie te substancje uczulają;)

ja już po miesiącu używałam wizir sensitive i płukałam w lenorze sensitive, później był persil i silan oczywiście sensitive;)nie ma u nas w rodzinie alergików więc spróbowałam:)

cohenna
02-01-2009, 15:13
Kiedyś trzeba spróbowąć przecież całego życia w jelpie nikt nie będzie prał czy w jakimś innym dziecięcym...

mgs
02-01-2009, 15:48
dokładnie tak :) a jak z płynami do płukania? czy używając praoszków sensitive potrzeba jeszcze wlewać płyn?

Aniinka
02-01-2009, 15:50
nie trzeba, ale ja lubię jak mi wszystko łądnie pachnie i jest zdecydowanie bardziej miękkie no i lepiej się prasuje;)

cohenna
02-01-2009, 15:55
przy sensitive nie trzeba ale przyjemniej pachną ubranka :D

aniap1
02-01-2009, 17:22
ja czasem wlewam płym ale raczej jelpa , o te dla nas chyba za mocny zapach mają jak dla maluszka . \ale zwykle nic nie wlewam
\nie wiem czy wiecie ale w niemczech nie ma wogóle proszków dla dzieci takich specjalnych

Aniinka
02-01-2009, 19:40
te płyny sensitive pachną bardzo delikatnie

cohenna
02-01-2009, 20:45
ja czasem wlewam płym ale raczej jelpa , o te dla nas chyba za mocny zapach mają jak dla maluszka . \ale zwykle nic nie wlewam
\nie wiem czy wiecie ale w niemczech nie ma wogóle proszków dla dzieci takich specjalnych

byłam 2 miechy przeszło u niemców i nie spotkałam się z płynami dla dzieci
belgia czy holandia to woszem są i nawet jeszcze mam troszkę ostatniego płynu dla dziecki...

mamuXka25
09-01-2009, 10:07
Polecam Nivea płyn do kąpieli kremowy!!! Jest rewelacyjny!!! Świetnie nawilża skórę niemowlaka i nie zawiera mydła!!! Produkt pierwsza klasa!!!:D
http://www.*************************pl/product-pol-2983-NIVEA-BABY-Plyn-05-L-Krem-do-Kapieli.html

Kasienka_27
10-01-2009, 09:35
My na początku używałyśmy płynu do kąpania i mycia główki 2w1 firmy Mustela. Jest bardzo dobry, ale niestety bardzo drogi. Co ważne nie pieni się, więc nie było problemu piany w oczach. Teraz uzywamy Johnson Baby tez 2w1 i nie ma problemu. Co prawda pieni się, ale tak jak to go reklamuj nie powoduje łez :-). Po kąpieli używamy balsamu też Johnson Baby oliwkowego. Super pachnie, skóra jest śliczna. Bardzo polecam, bardzo dobrze nawilża, sama czasem podkradam mojej córce. Oliwek nie uznaje, zresztą sama też nigdy nie używałam.

Jeśli chodzi o proszek do prania to używam Lovela. Jestem zadowolona. Cena stosunkowa niższa niż Jelp.