PDA

Zobacz pełną wersję : Prostowanie włosów

kami_1988
22-07-2007, 18:37
Czego używacie do prostowania włosów? Ja już od dłuższego czasu prostuje włosy za pomocą prostownicy ceramicznej, ale włosy są po niej strasznie zniszczone, rozdwajają mi się końcówki, mam wysuszone włosy. Czy znacie jakieś skuteczne sposoby, które aż tak nie nieszczą włosów?
Pozdrawiam :)

monisia3
23-07-2007, 08:59
Droga Kami ja tez używalam caly cas prostownicy.Było to dla mnie super rozwiązanie bo w koncu nie mialam problemów z układaniem włosów.Ale po pół roku używania prostownicy mialam tak zniszczone włosy że musialam je podciąć.prostownicy używałam trochę żadziej.Używałam różnych odżywek i szmponów dobrych firm ale to i tak nie pomagało.Żeby nie bylo widac ze wlosy sa tak zniszczone to używałam wosku.Rozsmarowywałam go na dłoniach a potem niewielka ilość na całe włosy(tylko nie za duzo bo bedą tłuste).To trochę chroni włosy przed wysuszaniem.Teraz jednak nie uzywam prostownicy i moje włosy wracają do zdrowia są coraz ładniejsze,zaczęły szybciej rosnąć i nie chce juz ich niszczyc prostownicą.Tobie radze to samo.Szkoda włosów!!!Nie ma żadnych sposobów by włosy nie niszczyły sie podczas prostowania.Przeciez prostownica je tylko pali!!!

Galahda
23-07-2007, 09:28
Prostownica fajna sprawa ale jedynie używana okazjonalnie!! Włosy sie strasznie po niej niszczą. Używaj odżywek, przed prostowaniem nałóż pastę do prostowania i zawsze dokładnie wysusz włosy.

MiOnKa_1993
23-07-2007, 12:13
Ja też używam prostownicy. I stosuje specjalny fluid (do kupienie tylko w dobrych salonach fryzjerskich cena 35zł) to troche pomaga. jednak ja prostuje włosy zawsze po umyciu na wieczór! rano wyglądają tak jakbym miała takie normalnie! i nie prostuje całych tylko grzywke i boki! Ale zamierzam odstawić prostownicę! pozdrawiam!

MiOnKa_1993
01-08-2007, 21:44
A probowała ktoras z was szamponu Nivea Hair Care efekt prostuch włosów bez prostownicy? Ja dzisiaj kupiłam ten szampon (niestety nie byłóo ani odzywki ani baslsamu z tej samej lini:() polega to na tym ze umyte włosy po prostu suszysz. dzisiaj spróbuje to jutro wam powiem czy sie sprawdził.:):)

MiOnKa_1993
02-08-2007, 16:33
Powiem wam że szampon rewelacja. wystarczyło umys i wysuszyć włosy i nie puszą się ani nie kręcą. jeszcze tylko odżywkę z tej samej linii dostanę i balsam do włosów i będzie super. Noa więc polecam ten szampon

kopra
01-09-2007, 01:13
ja mam bardzo krecone wlosy..uwielbiam je ale przyznam ze zdazylo mi sie kilka razy uzyc prostownicy bo fajnie czasami cos zmienic ale jakos strach ze moga mi sie za bardzo zniszczyc albo juz nie skrecic <glupol> spowodowal ze mam coraz mniejsza ochote na prostowanie moich loczkow..dodam ze moja kolezanka ktora prostowala wlosy bardzo dlugo i bardzo regularnie (co drugi dzien przez 4 lata) uzywala do ochrony jakiegos preparatu w sprayu (mala buteleczka a kosztowalo prawie 100zl) no i jej wloski naprawde byly w dobrej formie..na ten tez preparat pierwszy raz ja mialam prostowane wlosy i naprawde widzialam roznice w porownaniu z prostowaniem bez niczego badz na kremy do prostowania ktore mozna kupic w kazdej drogerii..ale czy warto tak meczyc wlosy?? ja po prostu swoje polubilam;)

aleksia4
03-09-2007, 15:03
Co do prostowania wlosów to polecam bardzo fajny artykuł http://blog.rimmel.info/news/view/1050

violeta01
03-09-2007, 15:23
Ja prostuję włosy prostownicą od kilku lat. To fakt, że włosy są przesuszone ale odpowiednie maski i preparaty chroniące włosy przed temperaturą pomagają zachować zdrowy, ładny wygląd. Proponuję zaopatrzyć się w preparaty w hurtowni fryzjerskiej lub u fryzjera.

grazka10
03-09-2007, 23:27
Ja przed samym prostowaniem używam jedwab w płynie dostępny w dobrych sklepach fryzjerskich fiolka jest mała koszt 10zł , ale starcza na 1-2miesiące. Po nich włosy wyglądają bardzo zdrowo. Co do ich odżywiania to najlepsza jest odzywka Wax tylko w aptekach sa dwa rodzaje do jasnych i ciemnych. Stosuja ja osoby po chemioterapii.

kamila29
04-09-2007, 18:42
badz co badz kazda z nas ma inne wlosy,jedna ma grube i dosc sztywne,druga cienkie i delikatne(tak jak ja),ja tez uzywam prostownicy ale staram sie rzadko prostowac,bo moje wlosy szybko sie niszcza.Moja kolezanka uzywa czesto prostownicy i nie ma zbytnio zniszczonych,bo ma wlosy grubsze i mocniejsze,tak wiec wszystko zalezy od rodzaju wlosa!

Maduixa
31-01-2008, 13:39
Ja prostuje juz od poltora roku. Przy dlugich wlosach koncowki maja tendencje do rozdwajania sie, ale to nawet bez prostowania. Stosuje cala serie Farouka, szampon, odzywke bez splukiwania, czasem odzywke-maske ze splukiwaniem i zawsze przed prostowaniem plynny jedwab, czasem tez dla wygladzenia i efektu blysku jedwab na sam koniec prostowania. Poniewaz generalnie mam proste wlosy wiec moje prostowanie to pare sekund, przejechanie po kosmykach. Niestety nie moge sie oprzec prostowaniu, bo wlosy super wygladaja takie gladkie i lsniace.

Nataria
31-01-2008, 13:48
a ja polecam sprawdzony szampom i do tego z tej samej linii odżywkę nivea - efekt prostych włosów bez prostownicy ;-)

asienka_rtk
01-02-2008, 21:25
Czego używacie do prostowania włosów? Ja już od dłuższego czasu prostuje włosy za pomocą prostownicy ceramicznej, ale włosy są po niej strasznie zniszczone, rozdwajają mi się końcówki, mam wysuszone włosy. Czy znacie jakieś skuteczne sposoby, które aż tak nie nieszczą włosów?
ja użyam specjalnego szamponu lub mgielke przystosowana przy prostowaniu wlosow-psikasz i prostujesz firmy MATRIX. naprawde polecam. niejest za tania ale tez niejest za droga gdyz naprawde jest swietna. prostuje wlosy codziennie i są mocne i błyszczace. Cena ok 50 zl. starcza na dlugo bo nierozpyla sie jej w duzej ilosci glownie na koncowki. pozdrawiam

nase
04-02-2008, 14:04
Ja uzywam dobrego szamponu i odzywki, a raz w tygodniu nawilzajaco-regenerujaca maske, ktora trzymam ok.30 min. a potem splukuje.
Do samego prostowania uzywam takiego specjalnego olejku (mam blond wlosy) KALLOS,blossy professinal, Anti-yellow.
Zapobiega zoltemu efektowi, ale wlosy sa super gladkie, sliskie i blyszczace.
Na suche wlosy wetrzec olejek, omijajac te u nasady i prostowac.
Po prostowaniu mozne wetrzec jeszcze odrobinke dla lepszego efektu.
kupilam go w sklepie fryzjerskim

Karolkaa7
04-02-2008, 19:47
Hmm ja też często prostuje włosy ale staram się odkładać już ta prostownice na bok lecz to na nic bo kiedy wstaje rano to moje włosy są straszne i wręcz musze je wyprostować i również używam jedwabiu ale to nie wystarcza bo włosy i tak ma przesuszone już zaczełam sie astanawiać nad trwałą ale nie loczki bo słyszałam że można zrobić sobie trwała na proste włosy zastanawiam się czy gdybym zrobiła sobie taką trwała na jeden dłuższy okres czy to nie byłoby lepsze niż codzienne postowanie włosów?

Verida840
04-02-2008, 20:43
jak prostowac wlosy- to prostownica dobrej firmy i najlepsze dla wlosow sa te ceramiczne.
warto tez uzywac nawilzajacych kosmetykow- szampony i odzywki- ja sie do tego stosuje i nie narzekam na suche czy zniszczone wlosy.

wlosy to wlosy- i tak odrosna.. mozna sciac. zawsze.

anioXek20
06-02-2008, 12:29
Witaj! Ja prostuję włosy od 2 lat co drugi dzień, czyli po każdym umyciu włsów. A mam je długie bo prawie do pasa. I nie mam z nimi żadnych problemów. Są mięciutkie i zdrowe. Używam prostownicy Wahl Cutek. Jest super. A przy tym nie niszczy tak bardzo włosów. Do pielęgnacji stosuje szampon i mgiełkę wzmacniającą firmy Farmona z seri Radical, odżywkę ze spłukianiem firmy L' Oreal z serii wygładzanie a po wysuszeniu włosów przed samym prostowaniem spray wygładzający z firmy Indola. Kosmetyki są super. Idealnie odżywiają i chronia moje włosy. Ale musisz też pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek włosów. Pozdrawiam.

Maduixa
06-02-2008, 18:01
Ja tez mam te prostownice ceramiczna Wahl Cutek i jest super!

floressa
06-02-2008, 19:19
Na moje wlosy zadne szampony i fluidy prostujace nie dzialaja :( to pic na wode. jedynym wyjsciem jest prostownica. przedwczoraj zamowilam sobie nowa, taka:
http://www.agito.pl/prostownice/bosch_phs_2105_beautixx_creative.1140.41251.html
bo stara to byla taka tania z supermarketu i rzeczywiscie wysuszala wlosy. mysle, ze dobre kosmetyki do suchych wlosow i dobra prostownica to najlepszy sposob na prostowanie.

nase
06-02-2008, 21:56
No i uzywam oczywiscie prostownicy ceramicznej firmy Remington, albo Mojo by ChS

Karolkaa7
12-02-2008, 15:47
tylko że ja mam takie włosy że poprostu musze je wyprostować bo jak nie to ona są naprawde tragiczne więc co moge zrobić?

Iszka
12-02-2008, 17:18
ja używam kupionego u fryzjera Flat Iron Spray Welli i moje włosy nie są zniszcozne mimo częstego prostowania

Karolkaa7
12-02-2008, 17:37
Na moje włosy te kosmetyki prostujące też nie pomagają musze zainwestować w coś naprawde bardzo pożądnego żeby one tak się nie niszczyły

kasiulasesnascie
13-02-2008, 16:25
hhm... to może trwałe wyprostowanie włosów w salonie kosmetycznym....? to troche kosztuje;/ ale efekt sie utrzymuje kilka tygodni. i nie musisz codziennie prostowac:)

Oo123
17-02-2008, 14:14
Serum Quality 'dotyk i blask' - polecam. ;)

Oo123
17-02-2008, 14:16
zapomniałam dodać, że do zniszczonych końcówek i ogólnie włosów.
Ja używam także prostownicy ceramicznej [Philips - SalonStraight Pro XL] i może moje włosy są trochę zniszczone od tego, a właściwie na pewno, jednak tego w moim przypadku nie widać.

a i co do prostowania w salonie, to nie polecam. Koleżanka popełniła ten błąd i jej włosy wyglądają tragicznie po tym...może akurat jej się tak trafiło, nie nie wiem, ale odradzam. ;))

kasiulasesnascie
17-02-2008, 21:40
mój kumpel prostował włosy w salonie i ma śliczne i proste jak druty:D widziałam na własne oczy...

cathrina8
19-02-2008, 12:44
witam!mam gorącą prośbę, proszę o klik na 5 gwiazdek nie trzeba sie rejestrowac.
ponieważ inne użytkowniczki same sobie nabijają głosy ;( .więc zwracam się o prośbę do was!pozdrawiam

http://www.drogerienatura.pl/nadeslane_zdjecia/379

http://www.drogerienatura.pl/nadeslane_zdjecia/434

ojejkujejku
21-02-2008, 21:32
mi kosmetyki nivea niewiele dały. włosy nie falowały się aż tak...ale i tak musialam je podprostowywać.
nic nie dał mi Sunsilk-efekt żelazka.
teraz chcę wypróbować kosmetyk z Got2be schwarzkopf. w ogóle..próbował ktoś? dobra jest ta linia?
i zgodzę się ,warto zainwestować w jedwab do włosów.:)

co do prostowanai w salonie, dziewczyna z klasy, która wcześniej miala okropnie pokręcone, sztywne-tzw. trudne włosy, wyprostowała je chemicznie i
nie dość, że wyglądają na zniszczone, to obecnie widać jej już nowe włosy, które urosły na czubku głowy i wyglada to komicznie. Dół ma idealnie prosty, na górze zaś...włosy o starej fakturze.

magdageo
01-03-2008, 14:25
Zapraszam serdecznie do dyskusji na tematy dotyczące naszej URODY pod każdym względem

Czy Piękno To Tylko Wygląd Zewnętrzny?
http://www.forum.polki.pl/showthrea...0792#post110792

Czy To Nie Grzech Poprawiać Urodę?
http://www.forum.polki.pl/showthrea...0786#post110786

Być Kobietą = Być Piękną :-)
http://www.forum.polki.pl/showthrea...0793#post110793

Naprawdę warto wyrazić swój pogląd

mcstg
10-03-2008, 14:43
jedwab jest sposobem aby końcówki sie nie rozdwajały jednak on nie ochroni całego włosa, ja prostuje włosy codziennie i do tego używam sprayu ochronnego CHI 44 Iron Guard firmy Farouk, pomaga wyprostować, chroni przed wysoką temperaturą i co dla mnie najważniejsze chroni przed wilgocią która wywija włosy

Dorota225
22-06-2009, 19:50
a możecie polecić jakieś kosmetyki do prostowania? chciałabym uniknąć prostownicy, bo strasznie niszczy mi włosy :(

merynosek1985
22-06-2009, 19:52
Witam serdecznie:)
Ślicznie proszę o głosiki na oprycha:)
Link w sygnaturce:)
Dziękuję:)

aleksia1
25-06-2009, 15:41
a możecie polecić jakieś kosmetyki do prostowania? chciałabym uniknąć prostownicy, bo strasznie niszczy mi włosy :(

Ja polecam balsam Nivea Straight&Easy .bardzo dobrze działa na zniszczone włosy przy tym jednoczesnie ładnie wygladza włoski.

kotania
10-07-2009, 15:56
Dziewczyny! Doradźcie, którą prostownicę wybrać!
Oto propozycje:
http://www.electro.pl/produkt-PHILIPS_Prostownica_HP_4669_2F00_28WYSYlKA_OD_14_z l_29_2B_NOTATNIK_magnetyczny_GRATIS-39245,184.html

http://www.electro.pl/produkt-PHILIPS_Prostownica_HP_4667_2F00_2B_NOTATNIK_magne tyczny_GRATIS-39242,184.html

http://www.electro.pl/produkt-ROWENTA_Prostownica_CF_7132_2B_NOTATNIK_magnetyczn y_GRATIS-60148,184.html

Dziękuję!!!

Dorota225
19-07-2009, 21:52
Ja polecam balsam Nivea Straight&Easy .bardzo dobrze działa na zniszczone włosy przy tym jednoczesnie ładnie wygladza włoski.

jesteś już kolejną osobą, która mi go poleca, więc muszę koniecznie wypróbować ;)

moniula01
04-08-2009, 21:47
moze jakies preparaty stosuj przed prostowaniem ?? popytaj fryzjra - na pewno cos doradzi :)

sasanka85
04-08-2009, 23:48
Kupiłam tę prostownicę rowenty na electro.pl wklejoną przez kotanię. Jestem bardzo zadowolona, fajnie się nią prostuje. A Nivea Straight&Easy kupie jutro, bo jak narazie to nie stosuje nic specjalnego.

ilonaslask
02-09-2009, 11:37
Witaj,

w internecie znalazłam artykuł o prostowaniu. Może Ci pomoże.

http://nowafryzura.pl/porady.php?subaction=showfull&id=1241605832&archive=&start_from=&ucat=1&

fajnarenia
08-09-2009, 12:02
znalazłam (http://www.*****************************/porady,prostowanie_wlosow,308,czasowe_prostowanie_ wlosow.html) coś takiego nt. prostowania [zasady]

• włosy muszą być suche, chyba, że używamy specjalnej prostownicy dającej możliwość stosowania na włosach mokrych. Mokre włosy bardzo łatwo się niszczą. Ponieważ tracą połączenia wodorowe, mogą się „rozciągać” nawet do 30%, płytki ulegają odchyleniu i warstwa korowa jest odsłonięta - może zostać uszkodzona przez gorące urządzenie.
• włosy powinny być czyste - pozostałości preparatów nieodpowiednich do stosowania z prostownicą mogą spowodować „gotowanie włosa”.
• włosy powinny być dzielone na pasma nie szersze niż połowa szerokości płytki prostownicy.
• przed modelowaniem na włosy należy nałożyć protektor chroniący przez działaniem wysokiej temperatury. Trzeba zaczekać aż preparat wyschnie. Należy używać najmniejszych koniecznych ilości preparatu.
• zawsze należy kontrolować temperaturę urządzenia. Łatwo to można wykonać wykorzystując kartkę papieru lekko nawilżoną. Papier nie powinien się przebarwiać ani palić.
• włosy zaczynamy prostować od dolnych partii i robimy to sekcjami.

Kate555
11-11-2009, 18:07
Ja prostuje włosy codziennie od 3 lat. Prostownice rzeczywiście bardzo niszczą włosy... Używam szamponu i odżywki gliss kur do prostych włosów.Prócz tego nakładam jedwab do włosów przed każdym prostowaniem. Teraz też chciałabym wymienić prostownicę na nieco lepszą, bo mam model przedpotopowy i fryzjerka przestrzega mnie już od dłuższego czasu, że powinnam postarać się o lepszy model. Czy mogłybyście mi coś doradzić? Czego używacie? Jakich modeli? Pozdrawiam!

mincia30
26-02-2010, 15:38
Wiadomo, że prostownice trochę niszczą włosy, ale od tego są kosmetyki do włosów, ochraniające przed prostowaniem. Ja mam taka zwykłą prostownicę, kupiłam na wasserman.pl za bardzo atrakcyjna cenę, do tego jakiś dobry balsam, częste wizyty u fryzjera i moje włosy naprawdę zdrowo wyglądają.

madzia90
26-02-2010, 20:02
ja też czesto używałam prostownicy,praktycznie codziennie przez 2 lata..moje włosy strasznie sie zniszczyły,końcówki sie rozdwajają... koleżanka poleciła mi suszarke do włosów ktora układa wlosy..nie trzeba ich układac na szczotce,bynajmniej ja nie musze..susze je normalnie z czubka głowy na dół,zajmuje mi to około 10 min.mam włosy do połowy pleców..a włosy odziwo wyglądają jakbym je wyprostowała prostownica..jestem z niej bardzo zadowolona,jest na prawde SUPER!;)nazywa sie PHILIPS SALON DRY CONTROL-płacilam 189zł ale na prawde WARTO:)

madzia90
26-02-2010, 20:03
a i dobry jest JEDWAB DO WŁOSÓW BIOSILK;)

antique
13-08-2010, 14:45
a i dobry jest JEDWAB DO WŁOSÓW BIOSILK;)
Zgadzam się w 100 procentach ;)
A co do prostownic to jednak lepiej wydać więcej i mieć pewność, że po roku stosowania będzie się miało włosy na głowie...
Na rynku już są na prawdę specjalistyczne prostownice, wyposażone np. w płytki ceramiczno - turmalinowe, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów i ich niszczeniu tym samym... za przykład może posłużyć prostownica Hair Goddess która właśnie takie posiada. Nie jest Może najtańsza, ale spełnia wszystkie najpotrzebniejsze warunki dla zdrowia włosów...

roszka
15-08-2010, 11:14
Jedwab do włosów, to według mnie najlepszy kosmetyk chroniący własy. Zwykle miałam bardzo prozdwajane końcówki, trzeba było je bardzo często przycinac, ale odkąd stosuję jedwab, wogóle nie mam z tym problemów. Oczywiście poprawy nie ma po pierwszym zastosowaniu, ale po dłuzszym okresie. Suszę własy suszarka i czasem uzywam prostownicy, a włosy nie rozdwajaja sie wogóle, własciwie nie musiałabym podcinac.

margherita1980
22-08-2010, 21:49
Zgadzam się w 100 procentach ;)

Na rynku już są na prawdę specjalistyczne prostownice, wyposażone np. w płytki ceramiczno - turmalinowe, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów i ich niszczeniu tym samym...
ja mam własnie prostownice 2 w 1 zelmera i ona ma takie płytki.

Co do stosowania kosmetyków na włosy to stosuje różne odżywki czasem jedwab zakupię, ale od czasu do czasu stosuję na końcówki włosów panthenol spray. jak przyjrzycie sie składom welkim odzywkom to w składzie maja właśnie panthenol

werkaaa
23-08-2010, 12:57
Ja za jedwabiem nie przepadam, tzn na wielkie wyjścia stosuję, ale tak to jest za tłusty... A ten panthenol to jak się stosuje?

margherita1980
24-08-2010, 00:35
Ja za jedwabiem nie przepadam, tzn na wielkie wyjścia stosuję, ale tak to jest za tłusty... A ten panthenol to jak się stosuje?

Ja wcieram panthenol w końcówki- trzymam jakoś ok. 5 min i spłukuję. Działa cuda ;) polecam

nietoperek
18-10-2010, 15:57
Ja po każdym myciu stosuję maskę regenerującą włosy, jednocześnie ochronną. A bezpośrednio przed prostowaniem używam jedwabiu, po prostowaniu również jedwab lub olejek, aby nadać włosom blask, żeby wygladały zdrowo i oczywiście aby je chronić po dużej dawce ciepła. Zastanawiałam się również nad trwałym prostowaniem.. ale nie wiem czy na moje włosy to się sprawdzi...

ciasteczkowo
05-12-2010, 00:56
Ja po każdym myciu stosuję maskę regenerującą włosy, jednocześnie ochronną. A bezpośrednio przed prostowaniem używam jedwabiu, po prostowaniu również jedwab lub olejek, aby nadać włosom blask, żeby wygladały zdrowo i oczywiście aby je chronić po dużej dawce ciepła. Zastanawiałam się również nad trwałym prostowaniem.. ale nie wiem czy na moje włosy to się sprawdzi...

Ja robię dokładnie to samo:) włoski sa w bardzo dobrym stanie a przyznam się, ze prostuję je prawie codziennie. Polec:)m taka kurację;) tanio i skutecznie

kamyczak
05-12-2010, 10:40
Ja przed samym prostowaniem używam jedwab w płynie dostępny w dobrych sklepach fryzjerskich fiolka jest mała koszt 10zł , ale starcza na 1-2miesiące. Po nich włosy wyglądają bardzo zdrowo. Co do ich odżywiania to najlepsza jest odzywka Wax tylko w aptekach sa dwa rodzaje do jasnych i ciemnych. Stosuja ja osoby po chemioterapii.

Słyszałam że ten Wax jest też dobry na wypadanie włosów. Czy któraś z was stosowała go w tym celu? Bo ostatnio strasznie mi włosy wypadają i już sama nie wiem co robić.

werkaaa
07-12-2010, 23:56
Ja stosowałam tą maske wax- powiem, zę była rewelacyjna na początku, ale po jakimś czasie przestała działać:( A szkoda:( Jedwabiu to nigdy nie umiałam dozować- albo nałożyłam za dużo- wtedy wiadomo- tłuste włosy, albo za mało- zero efektu... Teraz nakładam maseczkę z panthenolu;0

kasiul1
08-12-2010, 11:46
ja strasznie zniszczyłam sobie włosy prostownicą:( siano to dobre określenie tego, co teraz mam na głowie;/ stosuje szampon elseve z ceramidami i odżywkę, przy prostowaniu na końcówki nakładam jedwab, ale daje to średnie efekty...:/

werkaaa
14-12-2010, 00:18
kasiul1- spróbuj po myciu nałożyć pianke panthenolu na końcówki- powinno poprawić wygląd włosów;) Na pewno natomiast poprawi ich kondycję;) Tylko lepiej ją spłukać, zeby nie obciązyła włosów;)

rosin_murphy
30-12-2010, 00:11
Wow o czymś takim jeszcze nie słyszałam. Ja bym najchętniej wybrała się na jakieś trwałe prostowanie włosów. Są takie zabiegi jak Global Keratin np. w Warszawie w salonie Berendowicz&Kublin. Przynajmniej włosy są proste na jakieś 4 miesiące i nie trzeba się codziennie z tym męczyć.

werkaaa
09-01-2011, 00:49
Kiedyś, jak jeszcze prostownica to był spory wydatek był taki zabieg w JLD, ale sama fryzjerka mi go odradziła, gdyż to straszne obciązenie dla włosów... Porównałą to do dekoloryzacji...

payton
18-01-2011, 21:01
Osoby które codziennie prostują włosy faktycznie mogą skorzystać z tego trwałego prostowania, chociaż wydaje mi się, że to nie jest zbyt zdrowe dla włosów. Ja nie prostuję codziennie, dlatego (jeszcze) nie mam sianowatych włosów. Ale wystarczy wybrać odpowiednią prostownicę, żeby włosy nie były aż tak mocno zniszczone. Tzn. taką, która w stosunkowo niskiej temperaturze będzie potrafiła dokładnie wyprostować włosy. Wiem, że taką jest prostownica Hair Goddess, na kalamis.pl teraz jest właśnie promocja i kosztuje ona 300 zł. Jak za tak dobrą jakość, to cena jest naprawdę niska.

werkaaa
18-01-2011, 22:33
No ja też rzadko prostuję włoski, jednak coraz poważniej rozważam zakup tej prostownicy respect- czy jakoś tak;). Zresztą trzeba zachować umiar i odpowiednio dbać o włoski.

widelczyk
22-02-2011, 09:03
Ja jeśli prostuje to tylko na szczotce. nie używam prostownicy, bo włosy po niej wyglądają jak kołki,

hariboo
24-02-2011, 15:23
Jezeli uzywacie prostownicy (jezeli juz musicie), to kupcie sobie odzywke w spreju, ktora nakladacie przed prostowaniem, ona chociaz troche chroni... Sa tez specjalne balsamy do wlosow(np.Nivea) ktore sie naklada na mokre wlosy i mozna je prostowac pomoca szuszarki i sztotki, bez uzywania prostownicy...

werkaaa
26-02-2011, 00:51
Wiem o którym balsamie nivea mówisz, ale on niesamowicie obciąża włosy;/ dla mnie się nie nadaje...

jmichalska
01-03-2011, 11:33
Skuteczne sposoby - nie prostuj włosów ;) Żartuję... Ale może warto by pomyśleć o piankach i szamponach wygładzających. Najlepiej jednak chyba będzie spytać się po prostu specjalisty, co myśli na ten temat.

barbadoska
02-03-2011, 17:47
a profesjonalna prostownica to podstawa...wazne zeby miala wewnatrz ceramiczny element grzewczy i trzymała temperature...ja sprawilam sobie taka po dlugich bolesciach ...ale nie załuje...do tego Infusion Keratin Complex do ochrony wlosów i lepszego efektu prostownia wlosów... moj maż troche wydal ale ladnie mu podziekowalam...

uczywam Cera Magic Quick M i kupilam w sprawdzonym i bezpiecznym sklepie internetowym z szybka wysylka... fryzjerski-sklep.pl

werkaaa
03-03-2011, 22:55
A no prostowanie profesjonalną prostownicą to zupełnie inna bajka... Rzeczywiście fajnie wybulić, kiedy ktoś bardzo często prostuje włosy...
barbadoska- a Ty często prostujesz?

marlenii
04-03-2011, 21:45
Czesc dziewczyny.
Ja mialam wiele prostownic(tanich) i nigdy nie dawały dobrego efektu, Potem kupiłam sobie remingtona i jestem z niej bardzo zadowolona mam ja 3 lata i jest jak nowa, super prostuje i nie niszczy az tak bardzo włosów. Polecam.

werkaaa
05-03-2011, 20:26
Szczerze mówiąc ja myślałam, ze się tu naczytam samych koszmarów o prostowaniu włosów, a tu jednak odpowiedni sprzęt, pielęgnacja i wszystko jest dla ludzi (i włosów)

Katja30
07-03-2011, 12:31
Moja prostownica coś się psuje ostatnio i będę musiała chyba kupić sobie nową:/ Czy możecie polecić prostownicę dobrą, ale do 50 zł? Czy raczej więcej kasy trzeba poświęcić?

messia
08-03-2011, 16:43
Jednak trwałe prostowanie włosów nie jest takim złym pomysłem. Przynajmniej ma się spokój przynajmniej na 4 miesiące. W łódzkim Good Time Day SPA jest to robione metodą Global Keratin, która nie niszy włosów, a przynajmniej na dłuższy czas można odpocząć od codziennego męczenia się z prostownicą.

socha_z
11-03-2011, 17:29
Na jakiej zasadzie to działa? faktycznie ma się wtedy idealnie proste wlosy przez te 4 miesiące?

werkaaa
12-03-2011, 00:47
Ja też jestem ciekawa zasady... przecież jeżeli ktoś ma włosy kręcone to odrastają mu kręcone (chodzi mi o syt analogiczną do trwałej...)

PaulinaLolka
17-03-2011, 11:05
Hej :) ja od 4 lat prostuję włosy - codziennie, czasem co 2-3 dni. I są naprawdę w świetnym stanie - nawet mój fryzjer to mówi. Od 3 lat używam tej samej prostownicy. Wydałam na nią koło 300 zł, ale się opłacało. Do tego przy każdym prostowaniu używam serum vitality's light tears - kosztuje między 25-35 zł (zależy gdzie), a starcza na kilka miesięcy przy codziennym prostowaniu :) więc ja polecam połączenie dobrej prostownicy i serum :)

paolkaz
17-03-2011, 12:17
Ja prostownicy staram się używać rzadko, mimo że mam dobrą, to wiadomo, ze to bardzo niszczy włosy. Kiedy tylko mogę nie suszę włosów(mimo że bez suszarki trochę się kręcą, daję im w ten sposób odpocząć). A na co dzień, susze włosy suszarką i mam taką odżywkę Pantene włosy proste i gładkie-dzięki niej po wysuszeniu włosy są naprawdę gładkie i proste. Polecam szczerze!

Katja30
18-03-2011, 14:44
Ile taka przyjemność kosztuje?

monia0000
27-04-2011, 00:56
Przed każdym prostowaniem używam flat iron spray do tej pory kupowałam go zawsze w salonie w którym strzygę włosy, ale ostatnio znalazłam go trochę taniej w sklepie internetowym marketurody.pl jest dość drogi ale mi przy prostowaniu włosów codziennie wystarcza na jakieś 4 miesiące tak więc według mnie się opłaca i oczywiście szampon i odzywka używam serii do włosów zniszczonych z goldwella ultra rich care dla moich włosów jest idealne ale jak masz cienkie to lepiej wybierz trochę słabszy produkt rich care tez z goldewlla po nim nie będziesz miała obciążonych włosów:)

monika-be
05-05-2011, 13:53
Ja prostownicy staram się używać rzadko, mimo że mam dobrą, to wiadomo, ze to bardzo niszczy włosy. Kiedy tylko mogę nie suszę włosów(mimo że bez suszarki trochę się kręcą, daję im w ten sposób odpocząć). A na co dzień, susze włosy suszarką i mam taką odżywkę Pantene włosy proste i gładkie-dzięki niej po wysuszeniu włosy są naprawdę gładkie i proste. Polecam szczerze!

Też staram się nie używać prostownicy za często chociaż nie zawsze to wychodzi ;) Czasami prostuje włosy za jej pomocą a czasami kręcę i wtedy stosuję różne kosmetyki ;) Głownie są to odżywki (http://www.kalamis.pl/cat-pol-1201597368-Kosmetyki-Odzywki.html) ale czasami też mleczka, balsamy czy spraye.

HEMPZ
09-05-2011, 14:05
używalam Got2be schwarzkopfa i efekty byly tra-gi-cz-ne! Włosy były sklejone, cięzkie szybko sie przetłuszczały a co więcej nie miało to żadnego korzystnego wplywu na ich stylizacje. Odkąd zaczełam używać jedwabiu prostującego i dobrych nawilżających szamponów problem rozwiązał sie sam. Włosy sa zdrowsze, mocniejsze i dzieki temu łatwiej je ułożyć.

mamonia
09-05-2011, 20:44
niestety prostowanie niszczy włosy, szczególnie końcówki, ale ja nie potrafię przestać prostować włosów to już nałóg:) ale postanowiłam zainwestować w lepszą prostownicę, kupiłam prostownice z welli która chroni tez kolor włosów, prostuje się je dużo łatwiej, a i do tego kupiłam sobie melu płyn chroniący włosy przed wysoką temperaturą, no i oczywiście odżywka i szampon wella repair i regularne podcinanie końcówek co 2 i pół miesiąca:)

martitta
25-06-2011, 00:58
ja tez mialam to prostowanie keratynowe i polecam, jak co dzień prostuje się wlosy to one naprawde bardzo się niszczą, a tak to jest na jakiś czas spokój i mozna im oszczędzić palenia. mi robiła fryzjerka w spa cece, na początku troche się balam jaki będzie efekt ale wyszło bardzo fajnie.

celinkaa
20-07-2011, 14:02
A ja już praktycznie przestałam korzystać z prostownicy ponieważ przez kilka lat używałam jej codziennie i teraz stwierdziłam, że koniec - będę używała kremów prostujących i odżywek a z takim prostowaniem dam sobie na razie spokój i będę włączała prostownicę tylko na specjalne okazje :)

chita
08-08-2011, 15:37
Ja w wakacje trochę odpuściłam z prostowaniem włosów bo zdaje się wtedy na działanie wiatru i fryzurę bardziej 'bujną' ;) Poza tyym w lato często związuje włosy. Ale od czasu do czasu wciąż używam prostownicy, w resztę roku też. Oczywiście nie codziennie bo nie jestem masochistką dla swoich włosów. No i bardzo zwracam uwagę na jakość prostownicy, żeby płytki były z odpowiedniego materiału etc. Moje włosy sporo przeszły jeśli chodzi o prostowanie i z doświadczenia wiem, że nie każda się nadaje, niektóre bardzo szarpią włosy. Ta prostownica (http://www.electro.pl/produkt-BRAUN_Prostownica_BRAUN_ST_750_2F_ES3-86253,184.html) wydaje się być dobra, dobrej firmy i porządne płytki i funkcja jonizacji (przydaje się, przydaje).

dorotes
17-09-2011, 20:59
Prostownica jest dla mnie niezbędna! Bez niej trudno mi ujarzmić włosy ;) Staram się jej codziennie nie używać, ale mimo wszystko korzystam z niej bardzo często. Nie zauważyłam, żeby bardzo zniszczyła moje włosy. Może to kwestia silnych włosów ;) albo dobrego sprzętu. :D A mam taką jak tutaj (http://www.mixmedia.pl/braun-urz-do-stylizacji-braun-st-750-es3,id-35323) :p

Limetka15
26-09-2011, 22:00
Najbardziej strzec się prostowania powinny osoby, które mają cieniutkie, falowane włosy. Raz na jakiś czas - fajny bajer, ale systematyczne prostowanie okrutnie zniszczy włosy. Bardziej odporne na tego typu zabiegi są włosy z natury grube.

werkaaa
26-09-2011, 22:45
Ja prostuję tylko okazyjnie- wtedy włosy są gładsze i lepiej odbijają światło;) Sprawiają wtedy wrażenie takich zadbanych:)

Overdose
27-09-2011, 12:14
Prostownica to dla włosów samobójstwo. Nie warto ich niszczyć, by później płakać z z ich utraty/obcięcia. Jest wiele szamponów wygładzających włosy i wiele odżywek prostujących. Poza tym lekko pofalowane włosy są sexy :)
A jeśli się ktoś uprze na prostownice, niech prostuje włosy, ale z umiarem - najlepiej tylko na jakieś szczególne okazje.

moona
29-09-2011, 16:48
Ja przed prostowaniem włosów nakładam specjalną odzywkę do prostowania. Nie wiem tak naprawdę czy chroni wlosy, ale na pewno łatwiej się je prostuje.

Claudia1185
30-11-2011, 01:39
Na początek witam wszystkie kobitki :) właśnie sie tu zarejestrowałam ;) szukam dobrego sprayu termoochronnego... którego uzywa sie na mokre wlosy przed suszeniem czy tez prostowaniem.. osobiscie uzywam dobrego szamponu i maski,które kupuje w hurtowni fryzjerskiej..sa to profesjonalne produkty uzywane w salonach.. 3Dimension By Fama do włosów farbowanych.. zapach oceniam na 10! jest rewelacyjny! a włosy rozczesuja się idealnie! Połysk maksymalny! a co wazne wlosy sa po tym lekkie!! nietłuste!! wszystko super!! ale uzywam prostownicy i chcialabym chronic wlosy przed wysoka temperatura.. wiem,że z fimy by fama jest jakis spray,ale wolalabym poznac opinie na temat innych kosmetykow tego typu.. bylam ostatnio u fryzjera i mimo ze moje wlosy po pielegnacjach domowych sa naprawde lsniace i zadbane to jednak co fryzjer to fryzjer... duzo na pewno robi prostownica do wlosow,ja osobiscie uzywam nanotytanowej Babyliss PRO,ale pofesjonalna fryzjerska prostownica jest wiele lepsza..wlosy sa po niej idealne.. sa zdrowe,blyszczace i sprezyste...(po Babyliss nie ma tego efektu,choc tez jest swietny) ale zeby uzyskac ten efekt trzeba miec dobry kosmetyk i postownice,ja mimo,iz mam dobra,zamierzam ja zmienic na lepsza i kupic dobry specyfik..czy ktos zna jakis dobry spray termoochronny????? :)

florina
07-12-2011, 15:19
kasiul1- spróbuj po myciu nałożyć pianke panthenolu na końcówki- powinno poprawić wygląd włosów;) Na pewno natomiast poprawi ich kondycję;) Tylko lepiej ją spłukać, zeby nie obciązyła włosów;)

No proszę! właśnie napisalam w innym temacie, że stosuje czasem panthenol w spray'u po depilacji a tu proszę na włosy :) na pewno spróbuje, bo mam zawsze pod ręką!

Chciałam sobie kupić prostownicę, żeby nie podbierać koleżance ale po tym co piszecie to chyba jednak pozostane przy okazjonalnym prostowaniu włosów...

Anakonda88
12-12-2011, 17:19
prostowanie nie jest takie złe jeśli będzie się rozsądnie używało prostownicy, stosowało kosmetyki chroniące włosy , do tego trzeba wybrać odpowiednią prostownicę, która ma specjalne ceramiczne powłoki chroniące włosy przed wysuszeniem i wysoka temperaturą , ta jest w pełni profesjonalna http://www.kalamis.pl/product-pol-8845-Prostownica-do-wlosow-Lightening.html

sofia78
28-12-2011, 19:53
No i stosuj odżywki ochronne jeśli co dzień włos prostujesz.

gwiazdka1987
31-01-2012, 21:55

Ja prostuję włosy od kilku lat i nie mam z nimi problemów :). Zrezygnowałam za to z suszenia. Po umyciu aplikuję na włosy specjalny fluid tj. http://www.aptekavolfarm.pl/2549,rene-furterer-myrrhea-fluid-do-wlosow-niezdyscplinowanych-jedwabiscie-wygladzajacy.html, moje włoski wysychają naturalnie i dopiero potem je prostuję. Co 3 miesiące chodzę do fryzjera na podcięcie końcówek - szybko się rozdwajają, ale tak poza tym to jest ok i nawet dużo osób pyta co robię z włosami :)

Krystyneczka
07-02-2012, 19:49
a może któraś prostuje włosy na wyciąganie na szczotki a nie prostownicą? ;>

aleksia1
16-02-2012, 13:43
Dziewczyny w takim wypadku najlepsze jest moim zdaniem keratynowe prostowanie włosów (http://ericstipa.pl/aktualnosci/keratowe_prostowanie_wlosow_juz_w_naszych_salonach/). Taki zabieg na pewno nie wpłynie na takie samo uszkodzenie włosów jakie mamy po codziennym użyciu prostownicy.

michasia3208
28-02-2012, 22:35
hmmm a ile może kosztować taki zabieg?

marmolada
13-03-2012, 13:40
Tak tylko pamiętaj, że efekt wygładzonych w ten sposób włosów utrzymuje się dłużej jeśli odpowiednio o nie dbasz.

zlote_dzieci
14-03-2012, 15:44
Używałam też prostownicy i różnych środków przeciw temperaturom łącznie z maskami z wyższej półki i włosy były zniszczone, najlepiej to chyba jest zostawić sobie prostowanie na specjalne okazje :) Nie ma sensu chyba niszczyć włosów.

zlote_dzieci
14-03-2012, 15:45
Ewentualnie ktoś mi polecił zabieg u fryzjera, koszt 300zł, starcza na 3 miesiące, efekty rewelacyjne, ale nie pamiętam jego nazwy.

mlecznasabi
25-03-2012, 17:53
ja używam prostownicy + mleczko do prostowania, dzięki czemu włoski się nie przypalają ....
Ale nie prostuje za często z powodu braku czasu na to... :)

karrotka
26-03-2012, 23:38
mi kiedyś fryzjerka pomogła, bo jak zobaczyła popalone końcówki to się złapała za głowę :) Powiedziała, że świetnie chroni taki jedwab w płynie (do kupienia w sklepach fryzjerskich), trochę na końcówki przez prostowaniem i włosy się tak nie niszczą. Polecam!

smakulaa
12-04-2012, 13:35
hejka, ja do prostowania włosów używam termo - spray firmy LOTON do prostowania włosów.
Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Jest to produkt, który chroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury.
Efekt prostych włosów utrzymuje się długo.

tericzar
13-04-2012, 16:04
Ja musiał zrezygnować z prostownicy. Miałam strasznie zniszczone włosy. Również stosowałam różne balsamy ochronne, ale wydaje mi się że one nie do końca spełniają swoja rolę.

SalonMagiaeu
08-09-2012, 15:18
Myślę, że równie ważne albo nawet najważniejsze jest odpowiednie dbanie o włosy a nie sama prostownica. Używanie mgiełek czy kremów termochronnych jest podstawą. Dzięki temu lekko odżywimy włosy oraz ochronimy je w jakimś stopniu od negatywnego działania wysokiej temperatury.

kwiatekz
01-10-2012, 16:45
Prostownica bardzo wysusza włosy. Ja swoich nie prostuje. Słyszałam że są jakieś kosmetyki do prostowania, ale nie wiem czy skuteczne bo nie miałam okazji stosować.

silnaja
03-10-2012, 11:29
Na pewno lepiej używać, niż nie używać, zawsze to jest jakaś ochrona dla naszych włosów. Ja odstawiłam prostownicę, już bardzo dawno temu i nie mam już tak ich połamanych włosów jak kiedyś.

Herbalyes_eu
06-11-2012, 14:34
Do codziennego męczenia włosów poprzez prostownice proponuje używanie szampanów i odżywek takich jak gliss kur czy pantene pro-v. Włoski są ślicznie lśniące przez co wyglądają na zdrowe. Końcówki nie rozdwajają się.
Ogólnie stosowanie zestawów szampon + odżywka + maska(raz na tydzień w zupełności wystarcza) daje niezastąpione efekty

Dorota225
22-11-2012, 12:35
a używała któraś z Was serum prostującego włosy Toni&Guy? albo szamponu i odzywki tej marki, które chronią włosy przed ciepłem prostownicy?

Dorota225
22-11-2012, 12:36
sorki za dubel, ale coś się strasznie forum wiesza od kilku dni :/

123kate123
18-03-2013, 11:36
przed prostowaniem włosów polecam spryskać włosy mgiełką T&G, która chroni włosy przed gorącym powietrzem i bezpośrednim kontaktem włosów z gorącymi powierzchniami. Do tego po mgiełce włosy są wygładzone bez odstających kosmetyków.

andziaa23
19-03-2013, 16:46
Ja używam prostownicy raz po umyciu i potem znów po umyciu i używam do tego spray termoochronnego i moje włosy nie są zniszczone.

viviviviv
31-07-2013, 16:42
Ostatnio nabrałam ochoty na małe ujarzmienie mojej fryzury. Nie zamierzam robić tego często, tylko tak od czasu do czasu, żeby sobie coś zmienić w wyglądzie, więc zaczęłam się zastanawiać, jak się zabrać za to moje prostowanie włosów (http://www.philips.pl/c/do-prostowania-wlosow/12774/cat/). Na razie zdecydowałam się na prostownicę, taką z płytkami ceramicznymi i innymi bajerami. Mam nadzieję, że po dorzuceniu kosmetyków ochronnych i pielęgnujących włosy wszystko będzie OK.

JElonia
02-08-2013, 14:57
Wczoraj mi się spaliła prostownica...

bernie
28-08-2013, 14:36
Ja radzę uważać... też długo prostowałam włosy, myślałam że mam niezłą prostownicę więc będzie OK. I było - do czasu. Potem włosy nagle stały się suche i łamliwe, więc żeby je ujarzmić dalej prostowałam. Kiedy się w końcu ocknęłam musiałam obciąć najbardziej zniszczoną część a o resztę solidnie zadbać. U mnie najlepiej sprawdza się odżywka regenerująca Biokap, którą stosuję po każdym myciu a dodatkowo raz w tygodniu pod czepek jako maskę. Efekty są świetne, włosy powoli dochodzą do siebie.

Beeti
31-08-2013, 19:20
Ja prostuję włosy od wielu lat. Ważna jest prostownica, od kiedy kupiłam prostownicę z firmy remington włosy dużo mniej się przesuszają. Ponadto spray ochronny to podstawa, u mnie z firmy wella zdaje najlepszy egzamin. Poza tym częste podcinanie końcówek oraz maska biowax.

zofiaw
25-09-2013, 14:58
ja zgadzam się z bernie - trzeba bardzo uważać na prostownicę, moja koleżanka również twierdziła, że jej nie szkodzi... Ale włosy miała potem bardzo zniszczone, oczywiście widać to jak się przestanie prostować, bo prostowanie wygładza, włosy są błyszczące no i wydaje się że nie są zniszczone. Odżywka regeneracyjna Biokapu sprawdza się fajnie, ale do przesuszonych włosów lepiej nadaje się silnie nawilżająca - nowość.

inga102
23-10-2013, 20:52
ja zgadzam się z bernie - trzeba bardzo uważać na prostownicę, moja koleżanka również twierdziła, że jej nie szkodzi... Ale włosy miała potem bardzo zniszczone, oczywiście widać to jak się przestanie prostować, bo prostowanie wygładza, włosy są błyszczące no i wydaje się że nie są zniszczone. Odżywka regeneracyjna Biokapu sprawdza się fajnie, ale do przesuszonych włosów lepiej nadaje się silnie nawilżająca - nowość.

Stosowałam tę odżywkę i u mnie na włosach suchych, rozjaśnianych sprawdziła się świetnie. Jeśli chodzi o prostownicę to również uważam, że lepiej ją odstawić, bo prędzej czy później pojawią się problemy, nawet te lepsze, markowe prostownice niszczą włosy tylko robią to trochę wolniej.

natalka91
18-11-2013, 18:14
Ostatnio kupiłam w Avonie spray prostujący włosy i w sumie rzeczywiście działał, od razu po umyciu włosów spryskałam sprayem włosy od nasady po same końce i suszyłam co chwilkę przeczesując włosy włosy nie były idealnie proste lecz nie puszyły się i były miękkie w dotyku ;)

Roksana89
19-11-2013, 18:20
Mi fryzjerka powiedziała,że mam przestać prostować włosy.

Nitka85
20-11-2013, 16:17
Prostować włosy zaczęłam na pierwszym roku studiów. Na początku tylko czasami, potem coraz częściej aż przyszedł moment, kiedy robiłam to codziennie! To było błędne koło. Bez prostowania włosy były suche i powykręcane we wszystkie strony, więc musiałam je prostować, aby jakoś wyglądały. Na szczęście w końcu się opamiętałam. Musiałam je mocno skrócić i porzuciłam prostownicę. Do dziś jeszcze odczuwam skutki prostowania włosów...

maplesyrup
29-11-2013, 14:07
Ja używam prostownicy, ale trzeba pamiętać też o odpowiednich kosmetykach termoochronnych, które trochę ograniczają zniszczenia.