Atopowe Zapalenie Skóry

madzia1982
napisał/a: madzia1982 2007-07-21 10:03
Moja córcia ma AZS jeśli ktoś chce porad jakie są najlepsze środki do pielęgnacji to zapraszam już wypróbowałam tyle maści,płynów itp. więc wiem co jest najlepsze i niedrogie :)
napisał/a: moniczkaa84 2007-08-04 11:12
Witam!
Mój synek równiez cierpi na ta chorobe moze wymienimy sie doswiadczeniami. Jeśli mozesz napisz jaki krem według ciebie najlepiej koi podraznienia skóry i czym karmisz swojego dzidziusia mój jest jeszcze na samej piersi.
Pozdrawiam
madzia1982
napisał/a: madzia1982 2007-08-04 11:20
Najlepsze są maści robione np.teraz używam z samego Cholesterolu i Alantan Plus do kapieli najlepsza jest zwykła parafina ciekła lub emulsja do kąpieli firmy Oilan nie Oilatum.Nie daję jej żadnych cytrusów oraz czekolady sporadycznie bo to jest najgorsze nawet w małej ilości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
napisał/a: moniczkaa84 2007-08-04 12:51
Ile twoja córeczka ma latek? widzisz juz jakas poprawe lekarz przewiduje całkowite ustapienie alergii? a spozywa nabial?
napisał/a: moniczkaa84 2007-08-04 13:08
Mam jeszcze pytanie a alantan plus to masc, krem czy balsam używasz???
madzia1982
napisał/a: madzia1982 2007-08-09 07:09
to jest maśc bo najlepiej tylko maści nawilżają skórę
madzia1982
napisał/a: madzia1982 2007-08-09 07:10
Moja córcia ma 2 latka nabiał spożywa bo nie da rady całkowicie tego odstawic ale sporadycznie
napisał/a: jkorszen 2007-08-30 14:19
mojemu synkowi pomogła maść robiona z bizmutem. miał na prawde ostre azs i ta masc rano i wieczorem pomogla. kapiele w oilatum, emolium, svr topialyse plus dicoflor 30 kapsulki lub saszetki. maly ma 8 miesyecy i gladka skorke.
napisał/a: Achaberek 2007-09-03 22:55
Mój synek Macius na 18 miesiecy,drapie sie za do krwi bylismy u profesora W.Placka w Gdyni,Ataopwe zapalenie skóry z pokrzywka.Dostalismy kilka kremów Emolium,Physiogel i Xerialine (po tym ostatnim Macius krzyczy,piecze trzeba było odrazu go umyc i krem poszedł w odstawke a kosztował 62 zł)dostaje tez Zyrtek 2*10 kropli,syrop Diphergan 3*10 ml i syrop Atarax rano i popołudni po jednej łyżeczce a wieczorem 2 łyżeczki.KApiel w kremowym zelu Emolium.Profesor mówił ze bardziej stawiaja na czeste smarowanie skóry (jest bardzo such)niz na diete zalecana przez pediatre.Synek ma djete nie dostaje soków,mleka krowiego ale przetwory mleczne je,zupki gotuje osobno miesko i osobno warzywa i juz sama nie wiem co jeszcze moge zrobic aby było lepiej nadal sie drapie raz jest lepiej raz gorzej.A jeszcze profesor mówił ze moze bo byc od pylenia traw cos takiego jak alergia tylko objawia sie w ten sposów.Wiec prosze dziewczyny o pomoc moze wy znacie jakies metody Pozdrawiam Ania
napisał/a: karolinagud 2007-09-09 19:54
czesc! :)

moj synek od urodzenia mial rozpoznane azs,obecnie ma dwa latka i skorke

gladziutka:) ale moja droga przez ta chorobe trwala prawie 15 miesiecy,kilka lekarzy,dieta moja(bo 10 mies.karmilam piersia) a przede wszystkim pawelka,mial ranki az do krwi,nie spal w nocy,

wyprobowalismy pelno masc,czyli prawie wszystkie w aptece.
ale prawda jest taka ze te nie robione na recepte bardzo malo pomagaja
jesli dziecko ma silne azs.

obecnie ma robione masc na recepte,przepisana przez bardzo dobra pania
dermatolog to sa.1.masc sklad;hydrocortisoni 1,0 ag.dest 20,0 eucerini ad 100,0 ta uzywam na bardzo swedzace miejsca i male ranki,i 2.masc ag.destil.20,0 eucerini ad 100,0.ta jest bardzo mocno nawilzajaca.
oprocz tego stosuje kosmetyki oczywiscie kiedy nie ma wysypu z firmy emolium na azs sa naprawde dobre. oprocz tego pawelek przyjmuje leki zyrtec 5 ml na noc i claritine 5 ml na dzien.

moj synek jest pogodny a przede wszystkim nie ma swedzacych ran na calym cialku.Jak przypomne sobie okres kiedy byl mocno wysypany to chce mi sie plakac,ze wtedy nie mogla znalesc skutecznej metody,bo wielu lekarzy jest
po prostu zwyklymi naciagaczami...


pozdrawiam mam nadzieje,ze pomoge
napisał/a: sylwiam35 2007-10-02 21:41
moj synek (teraz prawie 2 latka)jest uczulony na białko mleka, pomagał mu pełen zestaw(plyn do kąpieli,kkrem) balneum baby hermal.młodszy syn ma 4 msce i także używam kremu balneum ,jest naprawdę dobty.
napisał/a: mama13 2007-10-12 16:50
mój synek ma straszne azs,kąpie go w oilatum,smaruję parafiną..drapie się do krwi,ma straszliwe ranki..poradzcie proszę mamy alergików,czym smarować te ranki,prawdopodobnie jest uczulony nawet na zyrtec,gdyż zmiany skórne i swędzenie jeszcze się zaostrzyły po 2tygodniach podawania..jaki alternatywny lek doradzacie?dziękuje i pozdrawiam.