PDA

Zobacz pełną wersję : Atopowe Zapalenie Skóry

madzia1982
21-07-2007, 11:03
Moja córcia ma AZS jeśli ktoś chce porad jakie są najlepsze środki do pielęgnacji to zapraszam już wypróbowałam tyle maści,płynów itp. więc wiem co jest najlepsze i niedrogie :)

moniczkaa84
04-08-2007, 12:12
Witam!
Mój synek równiez cierpi na ta chorobe moze wymienimy sie doswiadczeniami. Jeśli mozesz napisz jaki krem według ciebie najlepiej koi podraznienia skóry i czym karmisz swojego dzidziusia mój jest jeszcze na samej piersi.
Pozdrawiam

madzia1982
04-08-2007, 12:20
Najlepsze są maści robione np.teraz używam z samego Cholesterolu i Alantan Plus do kapieli najlepsza jest zwykła parafina ciekła lub emulsja do kąpieli firmy Oilan nie Oilatum.Nie daję jej żadnych cytrusów oraz czekolady sporadycznie bo to jest najgorsze nawet w małej ilości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

moniczkaa84
04-08-2007, 13:51
Ile twoja córeczka ma latek? widzisz juz jakas poprawe lekarz przewiduje całkowite ustapienie alergii? a spozywa nabial?

moniczkaa84
04-08-2007, 14:08
Mam jeszcze pytanie a alantan plus to masc, krem czy balsam używasz???

madzia1982
09-08-2007, 08:09
to jest maśc bo najlepiej tylko maści nawilżają skórę

madzia1982
09-08-2007, 08:10
Moja córcia ma 2 latka nabiał spożywa bo nie da rady całkowicie tego odstawic ale sporadycznie

jkorszen
30-08-2007, 15:19
mojemu synkowi pomogła maść robiona z bizmutem. miał na prawde ostre azs i ta masc rano i wieczorem pomogla. kapiele w oilatum, emolium, svr topialyse plus dicoflor 30 kapsulki lub saszetki. maly ma 8 miesyecy i gladka skorke.

Achaberek
03-09-2007, 23:55
Mój synek Macius na 18 miesiecy,drapie sie za do krwi bylismy u profesora W.Placka w Gdyni,Ataopwe zapalenie skóry z pokrzywka.Dostalismy kilka kremów Emolium,Physiogel i Xerialine (po tym ostatnim Macius krzyczy,piecze trzeba było odrazu go umyc i krem poszedł w odstawke a kosztował 62 zł)dostaje tez Zyrtek 2*10 kropli,syrop Diphergan 3*10 ml i syrop Atarax rano i popołudni po jednej łyżeczce a wieczorem 2 łyżeczki.KApiel w kremowym zelu Emolium.Profesor mówił ze bardziej stawiaja na czeste smarowanie skóry (jest bardzo such)niz na diete zalecana przez pediatre.Synek ma djete nie dostaje soków,mleka krowiego ale przetwory mleczne je,zupki gotuje osobno miesko i osobno warzywa i juz sama nie wiem co jeszcze moge zrobic aby było lepiej nadal sie drapie raz jest lepiej raz gorzej.A jeszcze profesor mówił ze moze bo byc od pylenia traw cos takiego jak alergia tylko objawia sie w ten sposów.Wiec prosze dziewczyny o pomoc moze wy znacie jakies metody Pozdrawiam Ania

karolinagud
09-09-2007, 20:54
czesc! :)

moj synek od urodzenia mial rozpoznane azs,obecnie ma dwa latka i skorke

gladziutka:) ale moja droga przez ta chorobe trwala prawie 15 miesiecy,kilka lekarzy,dieta moja(bo 10 mies.karmilam piersia) a przede wszystkim pawelka,mial ranki az do krwi,nie spal w nocy,

wyprobowalismy pelno masc,czyli prawie wszystkie w aptece.
ale prawda jest taka ze te nie robione na recepte bardzo malo pomagaja
jesli dziecko ma silne azs.

obecnie ma robione masc na recepte,przepisana przez bardzo dobra pania
dermatolog to sa.1.masc sklad;hydrocortisoni 1,0 ag.dest 20,0 eucerini ad 100,0 ta uzywam na bardzo swedzace miejsca i male ranki,i 2.masc ag.destil.20,0 eucerini ad 100,0.ta jest bardzo mocno nawilzajaca.
oprocz tego stosuje kosmetyki oczywiscie kiedy nie ma wysypu z firmy emolium na azs sa naprawde dobre. oprocz tego pawelek przyjmuje leki zyrtec 5 ml na noc i claritine 5 ml na dzien.

moj synek jest pogodny a przede wszystkim nie ma swedzacych ran na calym cialku.Jak przypomne sobie okres kiedy byl mocno wysypany to chce mi sie plakac,ze wtedy nie mogla znalesc skutecznej metody,bo wielu lekarzy jest
po prostu zwyklymi naciagaczami...

pozdrawiam mam nadzieje,ze pomoge

sylwiam35
02-10-2007, 22:41
moj synek (teraz prawie 2 latka)jest uczulony na białko mleka, pomagał mu pełen zestaw(plyn do kąpieli,kkrem) balneum baby hermal.młodszy syn ma 4 msce i także używam kremu balneum ,jest naprawdę dobty.

mama13
12-10-2007, 17:50
mój synek ma straszne azs,kąpie go w oilatum,smaruję parafiną..drapie się do krwi,ma straszliwe ranki..poradzcie proszę mamy alergików,czym smarować te ranki,prawdopodobnie jest uczulony nawet na zyrtec,gdyż zmiany skórne i swędzenie jeszcze się zaostrzyły po 2tygodniach podawania..jaki alternatywny lek doradzacie?dziękuje i pozdrawiam.

beataXx
06-12-2007, 13:55
Jednymi z najlepszych i najbezpieczniejszych kosmetyków dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry jest Mustela Stelatopia – to seria kilku kosmetyków. Kosmetyki Stelatopia dla dzieci i niemowląt mają bardzo skuteczne działanie kojące i aż do 40% zmniejszając obrzęk zapalny. Działają szybko już po od pierwszego zastosowania.
Te kosmetyki nie zawierają żadnych drażniących substancji np. bardzo szkodliwych parabenów i perfum. Nie szczypią też w oczy.
Mustela Stelatopia to kilka kosmetyków: olejek mleczny do kąpieli do skóry suchej i atopowej, krem regenerujaco-zmiękczający do skóry suchej i atopowej, olejek mleczny do kąpieli, krem myjący do skóry suchej i atopowej i woda miceralna do oczyszczania skóry suchej i atopowej dla noworodków, niemowląt i dzieci.
Co ważne, kosmetyki z tej serii jako jedyne na rynku mają skład oparty na destylacie oleju słonecznikowego (patent producenta Musteli).
Olejek przeznaczony do skóry suchej, zwłaszcza atopowej i z tendencją do podrażnień. Zalecane jest stosowanie w okresach występowania zmian skórnych i intensywnego zaczerwienienia, dla noworodków, niemowląt i dzieci (bez ograniczeń wiekowych).
Krem regenerująco-zmiękczający może być stosowany zarówno w okresach remisji (bez objawów choroby) jak i nasilania się zmian atopowych, dobrze stosować go dwa razy dziennie – nanosić na umytą i osuszoną skórę. Mydełko Mustela Stelatopia chroni skórę i łagodzi podrażnienia dzięki substancjom natłuszczającym i zapobiegającym jej wysuszeniu.
Naprawdę warto spróbować, jeśli chce się ulżyć swojemu dziecku, nie słyszeć jego płaczu, by mogło spokojnie przesypiać noc.
Wszystkie kosmetyki z serii Stelatopia kupić np. na www.pharmallegro.com

Jablko
11-12-2007, 20:13
Moja Zuzia miala krostki na plecach, przesuszona skore z powodu cytrusow i wywaru miesnego. Lekarz polecil kapiel z olejkiem atopic-balneo oil firmy pharmaceris. Naprawde pomoglo. Macie jakies doswiadczenia z tymi kosmetykami? Bo z tego co wiem sa tez jakies inne produkty z tej serii.

Ritka
13-12-2007, 16:40
my przerabialiśmy balsam z tej serii Pharmaceris AT. jest godny polecenia. ładnie nawilża, nie pachnie, nie podrażnia. wcześniej kąpaliśmy kubę w zwykłej oliwie i smarowaliśmy zwykłą wazeliną (staraliśmy się żeby było jak najbardziej naturalnie). ale lekarka poleciła nam kosmetyki Eris, a że z doświadczenia wiem że są dobre (sama używam) to skusiłam sie i na ta linie dla dzieciaczków. balsam jest super. będę wypróbowywać jeszcze oliwkę - przetestuję to dam znać :)

Aga75
21-12-2007, 23:22
mój mały od urodzenia też ma azs na początku kazali mi używać oliatum działało to niespecjalnie i dopiero po moich prośbach dostałam skierowanie do alergologa zrobiła mu testy używam kosmetyków z emolium są dobre jest duża poprawa do tego dostaje dwa razy dzienni po 5 kropli zyrtecu i 7 kropli fenistilu jak jest dobrze kiedy są gorsze dni trzy razy dziennie do tego maści elocom zamiennie z cutivate. Miałam też dla niego maści robione z cholesterolem ale nie pomagały za bardzo czły czas się drapał. Mam nadzieję że wyrośnie z tego teraz ma rok i osiem miesięcy i cały czas go karmie piersią

Jablko
22-12-2007, 03:33
no ja tez przerabialam oilatum,ale efekty byly marne.

dzitka
04-01-2008, 23:14
Hej, też mam dziecko z AZS, właściwie od urodzenia. Zimą jest najgorzej, kiedy trzeba się ciepło ubierać, grzeją kaloryfery etc. Syn ma prawie trzy lata i dalej walczymy. Od kiedy skończył rok jest na Zyrtecu, albo innym leku. Skórę ma czasem tak suchą jak papier ścierny. czasem smaruję go dwa razy dziennie. Ostatnio jest źle na tyle że pójdę chyba do dermatologa, żeby przepisał jakąś robioną maść, bo próbowałam już różnych, ale efekty są raczej mierne. Ma ograniczony nabiał do minimum, pije Bebilon Pepti 2, nie wiem czy jest jeszcze coś co mogę zrobić żeby mu pomóc?? :confused:

gdanszczanka
14-04-2008, 18:00
Polecam Pania doror Wilkowska.Jest ordynatorem szpitala w Akademii Medycznej na oddziale dermatologii dziececej i jest pediatra. Przyjuje prywatnie i w przychodzi w budynku 22 w Akademi Medycznej w Gdańsku

j_u_l_i_a
20-04-2008, 19:41
A czy ktoś próbowaj elo-baze, diprobase, albo nanobase?

malutkaXmi
20-04-2008, 19:51
Tak ja, wszystkie są ok, ale dopiero jak spróbujesz na skórze swojego dziecka to się okaże czy mu pomogą...Mam bliźniaki ,prawie 7 -latki z AZS...próbujemy różne i na zmianę....jednak chyba zwykła parafina ciekła do kąpania jest najlepsza, a maści na noc to obecnie jest emolium, ale jak się skończy to zmienię. Niestety musimy też brać claritine( kiedyś też Zyrtec, ale jest gorzki....) i czasem smaruję sterydami w razie ostrych zmian...w przedszkolu czasem coś tylko językiem dotkną i uczulenie gotowe. Wiedzą co im szkodzi i czego nie wolno, ale czasem ciekawość smaku zwycięży- to tylko dzieci...

Maryssia
22-04-2008, 15:42
Po czym poznać AZS?? Jestem mama 9 msc synka od 3 msc zaczęły się kłopoty ze skóra na nóżkach ma zgrubienia (na bioderkach, w zgięciu kolanek ma czerwone plamy) na łokciach i rączkach (nie dłoniach) po obu stronach również zgrubienie w dotyku jak strupek i na policzkach również chropowate w dotyku plamki. Synka to swędzi zwłaszcza w nocy drapie sie wszędzie gdzie ma plamki i krostki nawet do krwi :( Może to alergia??
Odstawiłam mleko ze swojego jedzenia i wszystko co z nim zwiazane oraz jajka, pozbyłam się psa z mieszkania, uzywalam różnych proszków do prania , płynów, maści kremów full.
Poszłam do alergologa nie jednego kazali mi czekac do 3 roku zycia na testy skorne bo z krwi tak do konca nie wiadomo ze wyjdzie ogolnie albo wcale. Może powinnam jeszcze raz zapisać maluszka do alergologa albo do innego specjalisty?? Wiem jedno plamki znikneły z policzków po posmarowaniu maścia o nazwie Triderm ale podobno to steryd wiec przestalam a i jesli chodzi o kapiel to plyn Emolium po tym rowniez mial ukojenie i znikaly plamki. Nie wiem co robić może ktoś jest w podobnej sytuacji albo ma jakas rade. Alergia czy AZS ? Bardzo się martwie :(

malutkaXmi
22-04-2008, 16:48
Po czym poznać AZS?? Jestem mama 9 msc synka od 3 msc zaczęły się kłopoty ze skóra na nóżkach ma zgrubienia (na bioderkach, w zgięciu kolanek ma czerwone plamy) na łokciach i rączkach (nie dłoniach) po obu stronach również zgrubienie w dotyku jak strupek i na policzkach również chropowate w dotyku plamki. Synka to swędzi zwłaszcza w nocy drapie sie wszędzie gdzie ma plamki i krostki nawet do krwi :( Może to alergia??
Odstawiłam mleko ze swojego jedzenia i wszystko co z nim zwiazane oraz jajka, pozbyłam się psa z mieszkania, uzywalam różnych proszków do prania , płynów, maści kremów full.
Poszłam do alergologa nie jednego kazali mi czekac do 3 roku zycia na testy skorne bo z krwi tak do konca nie wiadomo ze wyjdzie ogolnie albo wcale. Może powinnam jeszcze raz zapisać maluszka do alergologa albo do innego specjalisty?? Wiem jedno plamki znikneły z policzków po posmarowaniu maścia o nazwie Triderm ale podobno to steryd wiec przestalam a i jesli chodzi o kapiel to plyn Emolium po tym rowniez mial ukojenie i znikaly plamki. Nie wiem co robić może ktoś jest w podobnej sytuacji albo ma jakas rade. Alergia czy AZS ? Bardzo się martwie :(

To bardzo ciężko zdiagnozować....my byliśmy u pediatry potem u dermatologa a na końcu u alergologa.....najpierw była dieta eliminacyjna, trochę pomogło bo wiedzieliśmy po części co szkodzi, potem były inne badania- w tym na pasożyty bo one też mogą powodować AZS , potem się poddałam i teraz czekam aż moim dzieciom wyleczę plamy skórne i zrobimy wszystkie testy- i wziewne i skórne- ale moje mają już prawie 7 latek.....jak miały 3 latka to też walczyliśmy tylko miejscowo smarując i też nam kazali czekać aż będą starsze....a badanie z krwi- bardzo drogie ale fajne dla najmłodszych- ponoć bardzo często przekłamuje więc my się na niego nie zdecydowaliśmy...
Czasem lekarze mylą AZS ze zwykłym uczuleniem np na proszek...

Maryssia
23-04-2008, 00:13
Ja też byłam u pediatry ale ona kazała mi przejsc na diete poniewaz karmie piersia, przestalam jesc nabial ale to nie skutkowało wlasnie tez myslalam o proszku ze zlego uzywam wiec probowalam ciagle innych i nic chcialabym miec choc punkt zaczepienia ze jakas rzecz go uczula wywołując takie zmiany skorne unikalabym tego jak ognia dlatego poszlam do alergologa potem do drugiego ciagle slyszac ze jest za malutki ze dzieci tak male maja ze trzeba czekac jedni mowia ze wprowadzic diete wykluczajaca nabial inni ze mam ten nabial jesc normalnie glupia juz jestem. Szkoda mi tylko synka bo mozliwe ze jakas moja wina jest w tym ze on musi cierpiec ciagle sie drapie zwlaszcza na policzkach i uchu. Wracajac do badan sa miejsca gdzie robia juz rocznym dziecia testy skorne ale sie zastanawiam jak utrzymac dziecko te 15 minut bez poruszenia raczki :)
Ale pomoglas mi malutka- mi bo nie myslalam o dermatologu i badanich na pasozyty. no coz bede sie starac zrobic wszystko co mozliwe cos moze w końcu uda sie tym lekarza ustalic... jutro smigam po skierowanie do dermatologa i skierowanie na badania na te pasozyty

Eve25
25-04-2008, 21:00
My używamy maści ochronnej z witamina A do całego ciała a buźke smarujemy Linomag maść. Sterydy tylko miejscowo gdy są duże zmiany. Skóre nawilżamy 2 razy dziennie. 2 x w tyg kąpiel w OILATUM i jest już dużo lepiej.

Maryssia
26-04-2008, 23:08
My używamy maści ochronnej z witamina A do całego ciała a buźke smarujemy Linomag maść. Sterydy tylko miejscowo gdy są duże zmiany. Skóre nawilżamy 2 razy dziennie. 2 x w tyg kąpiel w OILATUM i jest już dużo lepiej.
Hejka a ta masc z witamina A ma jakas specjalna nazwe??
Moze sprobowalambym jej ...Oilatum stosowalam ale duzo lepiej daje mu Emolium sprobuje czesciej nawilzac mu cialko pozdrawiam

LAURA4
29-04-2008, 18:54
Czesc,mam Na Imie Gosia I Jestem Mama 11mies. Laury,niestety Moja Corka Tez Ma Atopowe Zapalenie Skory,bede Bardzo Wdzieczna Za Wszystkie Porady Odnosnie Jedzenia,jakie Masci Stosujecie Itd.
Mam Jeszcze Jedno Pytanko Znacie Jakies Przepisy Dla Alergikow.
Serdecznie Pozdrawiam I Czekam Na Odpowiedzi:)

j_u_l_i_a
29-04-2008, 20:49
Witam Gosia25!
Wszystko o co pytasz znajduje się na tym forum, trzeba tylko poczytać. Życze powodzenia nad walką z AZS.
pozdrawiam

Madunia
10-05-2008, 22:52
witam, mam 9 miesiecznego synka u którego w 6 miesiacu stwierdzono AZS, podobnie jak u większości z was napier dieta eliminacyjna, az w koncu trafilismy do akademi medycznej i tam stwierdzono :"ta paskude" Mój synek drapal sie do krwi, nieprzesprzespane noce to rutyna, az do czasu jak wyeliminowalismy ..jabluszko(niestety jest na niego uczulony oraz nabial...cielecine i wolowine) a dodatkowo zastosowalismy masc PARFENAC. Jest to masc, ktora sprowadzilismy z Niemiec, nie wiadomo dlaczego nie mozna jej kupic w Polsce...POMOGLO. Maly ma gladką skóre. Naprawde polecam te masc.

j_u_l_i_a
17-05-2008, 17:03
Mam pytanko w związku z Parfenacem. Czy pytałas sie lekarza czy możesz stosować to u swojego dziecka. Ja tez kupiłam i zaczęłam stosować, ale rodzina mówi że najpierw powinnam skonsultować to z lekarzem, co Ty na to?

roksana5
18-05-2008, 18:33
Moja córcia ma AZS jeśli ktoś chce porad jakie są najlepsze środki do pielęgnacji to zapraszam już wypróbowałam tyle maści,płynów itp. więc wiem co jest najlepsze i niedrogie :)witam serdecznie.moja 5 letnia cora tez ma najciezsza z odmian azs,nam akurat bardzo pomagaja oklady i kapiel w sodzie.najtanszy sriodek,ale pomoga odkazic rany i zlagodzic swiad skory.pozdrawiam

roksana5
18-05-2008, 18:39
czesc! :)

moj synek od urodzenia mial rozpoznane azs,obecnie ma dwa latka i skorke

gladziutka:) ale moja droga przez ta chorobe trwala prawie 15 miesiecy,kilka lekarzy,dieta moja(bo 10 mies.karmilam piersia) a przede wszystkim pawelka,mial ranki az do krwi,nie spal w nocy,

wyprobowalismy pelno masc,czyli prawie wszystkie w aptece.
ale prawda jest taka ze te nie robione na recepte bardzo malo pomagaja
jesli dziecko ma silne azs.

obecnie ma robione masc na recepte,przepisana przez bardzo dobra pania
dermatolog to sa.1.masc sklad;hydrocortisoni 1,0 ag.dest 20,0 eucerini ad 100,0 ta uzywam na bardzo swedzace miejsca i male ranki,i 2.masc ag.destil.20,0 eucerini ad 100,0.ta jest bardzo mocno nawilzajaca.
oprocz tego stosuje kosmetyki oczywiscie kiedy nie ma wysypu z firmy emolium na azs sa naprawde dobre. oprocz tego pawelek przyjmuje leki zyrtec 5 ml na noc i claritine 5 ml na dzien.

moj synek jest pogodny a przede wszystkim nie ma swedzacych ran na calym cialku.Jak przypomne sobie okres kiedy byl mocno wysypany to chce mi sie plakac,ze wtedy nie mogla znalesc skutecznej metody,bo wielu lekarzy jest
po prostu zwyklymi naciagaczami...

pozdrawiam mam nadzieje,ze pomogeciesze sie ze synkowi pomoglo.mojej corce pomimo wszystkiego nie pomaga nic.a skorka rak i nog jest czerwona opochnieta,i ma straszne juz blizny.ktorych sie juz raczej nie pozbedzie

j_u_l_i_a
18-05-2008, 18:49
Ja jednak wypróbowałam PARFENAC fettsable i jestem zadowolona.

ustek777
24-05-2008, 20:01
Witam wszystkie mamy,
mam prośbę do tych z Was, które mają dziecko/dzieci w wieku do 5 lat, aby wypełniły krótką ankietę dotyczącą pneumokoków.

Oto link: http://www.thesistools.com/?qid=54095&ln=pol

Bardzo mi pomożecie w napisaniu pracy i zebraniu informacji, w jaki spsób i gdzie umieszczać komunikaty skierowane właśnie do Was.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Gosiaczek_1990
14-11-2008, 19:48
Witajcie!
Z własnego doświadczenia wiem, ze najlepszym sposobem na zaleczenie AZS jest :dieta cud"
NIE WOLNO JEŚĆ
Czekolady
Orzechów
Kurczaka(ale można jeść indyka)
Żadnych cytrusów
Jajek(jajecznicy omletów itp)

Oprócz tego ja stosuje robioną maść przepisaną przez mojego Dermatologa + podkłady pod maść osobno na ciało osobno na twarz.
Ale żeby to wszystko dało rezultat dostaje zastrzyk z fenazoliną.

Niestety choruje na AZS już od 18 lat... :/

agnieszka_q
19-11-2008, 11:13
hej ! mam pytanko. czy sucha skórka na policzkach, brodzie to tez moze byc ats? maly nie drapie sie,nie ma ranek

roksana5
21-11-2008, 21:10
Witajcie!
Z własnego doświadczenia wiem, ze najlepszym sposobem na zaleczenie AZS jest :dieta cud"
NIE WOLNO JEŚĆ
Czekolady
Orzechów
Kurczaka(ale można jeść indyka)
Żadnych cytrusów
Jajek(jajecznicy omletów itp)

Oprócz tego ja stosuje robioną maść przepisaną przez mojego Dermatologa + podkłady pod maść osobno na ciało osobno na twarz.
Ale żeby to wszystko dało rezultat dostaje zastrzyk z fenazoliną.

Niestety choruje na AZS już od 18 lat... :/
dieta cud?moja cora nie jada bialka odzwiezecego,nie je glutenu,nabialu,jajek,cutrusow,cukru,herbaty,malin ,pomidorom,i kupe warzyw i owocow.i efekt taki sam jak zwykle.odstawialismy wiele rzeczy to nic nie wnioslo i nie pomoglo nawet na troche.wiec jak nie jesz tylko tego to wcale nie jest tak zle:ppozdrawiam

j_u_l_i_a
21-11-2008, 21:24
ostatnio obiło mi sie o uszy ale jeszcze nie jestem dokładnie w temacie narazie planuje poczytac na ten temat

http://www.centrumanna.pl/mojeksiazki.php

Martyna873
21-11-2008, 21:49
Hej!!! Jak się cieszę że wkońcu trafiłam na ten wątek sama zalożyłam jeden ale jakos mało sie ludzi odzywa. mam córeczke 2 -letnia z AZS. No chociaż po ty co juz przeczytałam wasze dzieci mają straszne objawy to może moja nie ma AZS. Bylismy u dermatologa z wysypką, Ola ma uczulenie na cytrusy i no i pani dermatolog widziala jej skóre i powiedziała ze mamy jej kupowac kosmetyki lecznicze, dała nam nawet próbki gdzie wszystko było da skóry z AZS. Ola skóre sucha ma od niemowlaka, wyglada to jakby sie łuszczyła. Powiedzcie mi jakie sa dobre kosmetyki a tez zeby niebyły koszmarnie drogie. Mamy sprawdzone Oilatum rewelecyjne ale moze jest cos tanszego albo wiekszych opakowaniach bo kosmetyków Oilatum jest bardzo mało, chociaz musze przyznac ze po zastosowaniu kremu z 2 razy skora jest gladziutka.Pozdrawiam

j_u_l_i_a
21-11-2008, 21:50
O Martyna:) My się znamy z innego wątku:)

Martyna873
21-11-2008, 22:58
Tak Jula z Mamusie i ich kochane skarby:)Przeczytałam watek i najczęściej pojawia się nazwa Emolium w takim razie ile te kosmetyki kosztują?

j_u_l_i_a
21-11-2008, 23:03
Wiesz co u Nas emolim niewiele zdziałał:( chyba około 25 zł za sztuke, krem czy płyn do kąpieli

Martyna873
21-11-2008, 23:33
ja chciałam kupic jej i krem i płyn z tej samej firmy. Z tymi kosmetykami to chyba zależy od skóry dziecka i jaki jemu spasuje było na tym forum parę głosów ze Oilatum im nie pomógł a u nas wręcz przeciwnie efekt prawie od razu. Emolium podobno nie zbyt ładnie pachnie czy to prawda i jest troszkę droższy od Oilatum.A co dokładnie jest Damiankowi?

j_u_l_i_a
21-11-2008, 23:38
Ma AZS typową atopie do tego astma oskrzelowa i skurcze serduszka, ale nie wiemy jeszcze dokładnie na co jest uczulony bo takim małym dzieciom badania nie wychodza 100%, narazie mam podejżenia, ale chce porozmawiać w czwartek z alergologiem na temat tej diety Pięciu Przemian

Martyna873
22-11-2008, 00:11
Ojoj nie za dużo na jednego biednego malucha:). to ja sie moge tylko cieszyc ze ma skóre sucha a nic wiecej.

Martyna873
22-11-2008, 00:13
No nie mowiac o tej alergii na cytrusy i nie wiadomo na co jeszce.

justyna_s_s
25-11-2008, 17:35
Anitka też od urodzenia ma AZS:mad:, ale chyba łagodna odmianę. Przez długi czas miała zaczerwieniona skórę na szyi, zgięciach łokciowych i kolanowych oraz pod pachami. Smarowałam różnymi maściam: robionymi przez pediatrę na bazie cynku, stosowałam nawet hydrokortizon (to jakaś maść bez recepty!!!, podobno ze sterydami-więc odstawiłam). Kąpałam małą w krochmalu, nadmanganianie potasu, balneum. Oczywiście po kąpieli wcierałam ogromne ilości kremu i... nic:eek:. Skóra cały czas była sucha. Pediatra nie umiał mi nic doradzić, więc poszłam do dermatologa (mała miała wtedy ok 6 miesięcy). Ten przepisał mi adwantan- maść ze sterydami- na groźniejsze ataki. Musieliśmy również zmienić kosmetyki do kąpieli i smarowania po, z balneum na emolium. W tej chwili skóra Anitki jest gładziutka:D, ale to raczej nie zasługa kremów. wydaje mi się, że mała "wyrosła" z AZS, chociaż to posobno nieuleczalna choroba:(

j_u_l_i_a
25-11-2008, 18:23
justyna moj synek do 2,5 roku miał prawie idealna skóre, tez stosowałam to wszystko co piszesz powyżej, ale od 2 miesięcy jest mocne nasilenie tej choroby, a też miałam wrażenie że ją "uśpiliśmy" bo tak sie to nazywa. Teraz jest tak mocno poraniony i do tego od 2 miesięcy mamy astme oskrzelową:( Odkąd skończył 3 miesiące codzienne lecznicze kąpiele i porządne smarowania nawet jak skóra była ładniutka więc nie weim dlaczego od tych 2 miesiecy mamy takie nasilenie że nic nie pomaga. Atopia jest niewyleczalna tylko można ją "uśpić" ale zdarza się że mówia że może wyrośnie.
Życze powodzenia w walce z ta paskudną chorobą

eda85
16-12-2008, 20:55
Witam wszystkich!!
Mam ogromną prośbę do rodziców dzieci chorych na AZS... piszę pracę magisterską na temat: Wpływ czynników środowiskowych na przebieg i rozwój azs u dzieci. Mam duży problem ze znalezieniem takich osób, a muszę zrobić badanie ankietowe...:( jeśli są tu osoby chętne do wypełnienia ankiety proszę o kontakt mailowy edytazuzak@wp.pl z góry dziękuję:))

nitus
26-12-2008, 20:56
Dziewczynki mam pytanie czy ponizej opisane przeze mnie problemy skórne to juz AZS? Lekarka powiedziała że corka ma skłonności do AZS ale nie powiedziała jednoznacznie że to jest ta choroba.
Oto co ma moja Mała na ciałku:
zaczerwienione zgięcia pod kolanami, drobne strupki
czerwone, suche plamy (na razie 2) na brzuszku i pod szyjką
łuszcząca się skórka na głowie (ciemieniuchę juz miała więc to nie to)

wspomne że córcia urodziła sie 10 dni po terminie ze sucha skórką i od tamtej pory mam cały czas problem z przywróceniem jej prawidłowej skóry. Kąpię w balneum wcześniej w oilatum ale to nic nie pomagało i smaruje całe ciałko Lipobasą.

Aktaga
02-01-2009, 15:35
Nitus, skłonności do ciemieniuchy, to w przyszłości skłonności do alergii, ale nie zawsze.
U nas niestety sprawdziło się, uczulenie prawie na wszystko :-(

justyna_s_s
05-01-2009, 18:38
Martyna87, Emolium jest mniej więcej w tej samej cenie co Oliatum i Balneum. Z polecenia dermatologa zaczęłam stosować Emolium kremowy żel do mycia- cena 25 zł za 200 ml, a po kąpieli emulsję do ciała- 200 ml za 26 zł

nitus pierwsze objawy AZS u Anitki były takie same :(, ale chyba jednak powinnaś skonsultować to z lekarzem;)

nitus
06-01-2009, 16:49
Moja pediatra nie moze na 100% okreslic co to jest najpierw mówiła ze to skłonnosc do skóry atopowej, potem powiedz. ze to moze byc skaza białkowa. Po natluszczaniu skóry kremem Lipobasa miejsca szorstkie sie wygładziły, pod kolanami zostało zaczerwienienie i sucha skórka na głowie. Mam nadzieje ze z biegiem czasu jej to minie. Dzieki za odpowedzi.

Marynika
20-01-2009, 01:37
witajcie,

w Internecie parę dni temu natrafiłam na reklamę bielizny leczniczej Dermasilk, która podobno daje świetne efekty w AZS (tak wynika z badań klinicznych). Poszukuje jednak opinii użytkowników tej bielizny. Czy któraś z Was używała już Dermasilk? Będę wdzięczna za każdą opinię, nie potrafię już sobie psychicznie poradzić z rozdrapywaniem ranek przez moją 7. miesieczną córeczkę.... :-(

MartaiKuba1
26-01-2009, 13:18
Również z polecenia dermatologa stosujemy Emolium. Mój synek 3 letni ma azs, kosmetyki z tej grupy działają i wreszcie jestem zadowolona. skóra wygląda znacznie lepiej, mały się nie drapie, skóra nie piecze. jest nie drogi i dostępny bez recepty.

Agatawawa2
30-01-2009, 17:01
my tez stosujemy Emolium, zgadzam się z tym iż kosmetyki te są rewelacyjne.

polec
06-02-2009, 02:00
My używamy, nivea nutri sensitive na AZS i jest świetny. Tańszy jeszcze niż balneum i inne, a efekty, skóra jest idealna. naprawdę. Polecam

habanal
30-07-2009, 23:54
opiekuję się teraz maluszkiem i wiem że ma różne dziwne skłonności do łapania czegoś z niczego, ciemieniucha mu nie obca ale poczytałam ( http://www.mamybaby.pl/zdrowie/maly-alergik-i-slonce ) i jeszcze nic mu nie wyskoczyło, może po prostu takie zapalenie nie jest mu pisane, ale na wszelki wypadek uważam:)

kcala
20-10-2009, 11:45
Witam,
Jestem mama 13 miesiecznej dziewczynki. Z AZS walczymy od 3 m-ca zycia Natalki. Przeszlismy wiele: ciagle drapanie, nieprzespane noce, ciagly placz, serce pekalo bo nie bylo wiadomo jak pomoc malej.
Co stosowalismy? Chyba juz wszystko co tylko mozliwe. Sterdy tez byly, masci, ale doslownie kilka razy i unikamy tego dalej jak ognia.
Sprobuje wszystko wymienic i opisac jak dzialalo.
Emolium-kremy, emulsje- za slabe, nic to nie dawalo.
Fenistil zel - troche lagodzil swiad, pozwalal malej zasnac.
SVR-nie pamietam, ktory to byl jesli chodzi o nazwe, ale ten z mocznikiem-pomagal i to byl dla nas znak, ze mocznik jej pomaga.
SVR-seria dla dzieci- tak jakby wogole nie byla smarowana.
Eucerin-z 10% mocznikiem-strzal w 10, bardzo dobrze dzialal, ale taz z miesiac, pozniej troszke mniej.
DEXERYL-rewelacja-polecam, bardzo ladnie po nim wygladala i wyglada bo stosujemy go caly czas.
Diprobase-tez swietnie dziala, smarujemy nim wieczorem i czasem rano, jest bardzo tlusta mascia i lagodzi te spekane zaczerwienione miejsca.
Elidel-koszmar, mala drapala sie jeszcze bardziej.
Do kapieli w tej chwili stosujemy Emolium, kremowy zel do mycia, jest niezly, ale chyba wroce do cieklej parafiny-oilatum, to chyba dawalo lepsze efekty.
Dodatkowo stosujemy zel-galaretke aloesowa, rowniez bardzo dobrze dziala, lagodzi swiad i skora tez jest po nim lepsza, ale tu zalecam ostroznosc bo niektorych moze uczulac. Stosujemy z jednej firmy, nie odwazylam sie z innego zrodla bo inne maja zapach i kolor. Nie chce wymieniac firmy bo nie wszyscy maja zaufanie do tego rodzaju firm, dzialalnosci. Nie chce, zeby ktos mnie posadzil o zarabianie. Jesli ktos bedzie chcial znac nazwe to prosze do mnie napisac. Niestety cena jest rozwalajaca.
Oprocz tego mielismy sporo robionych masci, niektore dzialaly, niektore nie. Te z mocznikiem leczyly skore, a z cynkiem jeszcze bardziej wysuszaly.
Jesli chodzi o pielegnacje ciala to chyba tyle.
Przepraszam, ze to napisze, ale moze to cos komus pomoze. Jesli ktos pisze, ze smaruje dziecko "az" 2 razy na dzien jak ma fatalna skore to troche mnie to smieszy. Moje dziecko jak nie ma plamki na ciele to jest smarowane minimum 2 razy. 5-6 razy w ciagu dnia uwazam to za dobra pielegnacje, a mysle, ze wiecej nie zaszkodzi.
Jesli chodzi o srodki farmakologiczne to mala dostaje zyrtec 10 kropli dziennie. Byly proby z aeriusem, ale po nim nie spala-jest ta informacja na ulotce. Jak byla mala dostawala krople fenistil. Codziennie dostaje dicoflor 30. Jesli ma zaostrzony stan to podaje jej tez odrobine wapna w plynie. Oczywiscie pije NUTRAMIGEN (od poczatku 4 m-ca tylko na tym mleku).
Nastepna podstawa po pielegnacji srodkami nawilzajacymi i natluszczajacymi, bo polecam i jedno i drugie, to dieta, bardzo ostrozne wprowadzanie pokarmow.
Zrobilam Natalce testy alergiczne z krwi, ma to swoich zwolennikow i przeciwnikow. Nie wiem czy rzeczywiscie u tak malego dziecka sa one wiarygodne, ale co wyszlo: Bardzo duze uczulenie na siersc kota, mniejsze na konia i minimalne na roztocza. Te testy byly robione jak mala miala 3-4 m-ce. Jakie wnioski? Otoz w domu mielismy kota i materac z konskiego wlosia. Kot, przykro to mowic , ale sam sie wyeliminowal podczas marcowania a materaca oczywiscie sie pozbylismy. Wtedy poszedl w ruch odkurzacz wodny i szczerze mowiac widac bylo niewielki efekt, ale byl. Moze na to zlozylo sie kilka rzeczy-np pielegnacja, ale nie wazne, wazne ze bylo widac poprawe.
Moze warto by sie wiec rozgladnac po domu i zobaczyc co moze uczulac.
Usunelismy wykladzine dywanowa z pokoju gdzie mala spi, usunelismy ciezkie zaslony, ktore napewno gromadzily kurz i ktorymi bawil sie kot. Wszystkie nasze ubrania i ubrania malej, posciel byly wyprane w jednym czasie.
Niedawne odkrycie, bo okolo 2 m-ce temu: zamiana proszku do prania oczywiscie dla alergikow-jelp na platki mydlane. Efekt praktycznie natychmiastowy. A moze znow zbieg okolicznosci, ale wiem, ze do tego proszku jez nie wroce. Nie zaryzykuje, bez tego mozna zyc.
Ogolnie mala w tej chwili jest w dobrym stanie bo do bardzo dobrego to chyba jeszcze daleka droga. Dla mnie wazne jest teraz, ze sie dobrze rozwija, spi, nie drapie sie (sporadycznie przy zmianie pieluchy czy przebieraniu jesli ma akurat jakies plamki czy krostki), moze sie kapac i cieszy sie ta kapiela, bo nie mysli caly czas o drapaniu.
Przed ukonczeniem roku byl przelom. Byla w fatalnym stanie, cala zsypana i ze strupami. Postanowilismy wysmarowac ja mascia ze sterydami bo juz nie dawalismy rady(stosowalismy 3-4 dni na noc), wtedy tez odstawilismy ten proszek i od tamtej pory jest o niebo lepiej. Prawdopodobnie zlozylo sie to z tym, ze poprostu wyrasta z tego wszystkiego.
Jesli chodzi o lekarzy to tez juz byly rozne przejscia. Oczywiscie slyszelismy o takich, ktorzy dzialaja cuda, ale jak zapytalismy jakie daja leki to okazywalo sie, ze albo masci sterydowe albo sterydy doustnie. To wyjasnialo te cudy. czasem jest tak, ze lepiej uzyc masci sterydowej kilka razy, ale nie tak jak srodkow nawilzajacych, a jesli juz chodzi o doustne sterydy-to dla mnie jakis kosmos dla tak malego dziecka.
W tej chwili jezdzimy z mala do centrum zdrowia dziecka nie do alergologa, ale dermatologa. Bardzo polecam Pania dr Chrupek. Bardzo nam pomogla.
Wczoraj wlasnie bylismy. Dostalismy recepte na nowa masc. Dzis odbiore ja z apteki. Jakie beda efekty napisze po kilku dniach stosowania.
Ta kobieta powiedziala mi bardzo wazna rzecz: jesli idziecie do lekarza specjalisy z dzieckiem to zawsze trzeba zwrocic uwage czy jest to alergolog czy alergolog pediatra, dermatolog czy dermatolog pediatra. To sie u nas sprawdzilo, bo wczesniej poszlismy raz do dermatologa (nie pediatry) i dostalismy recepte na tabletki sterydowe, ktorych oczywiscie nigdy nie zastosowalismy. Zasugerowala tez, ze alergolog (pediatra) jest malej potrzebny, ale jeszcze nie teraz, bo nic wiecej nie powie, nie pomoze. Nie mowila tego dlatego, ze chce zebysmy to wlasnie do niej przyjezdzali, bo sie nawet dziwila, ze jezdzimy 200km na takie kontrolne wizyty, ktore trwaja doslownie 10 minut. My jezdzimy bo moze pojawilo sie cos nowego, a my o tym nie wiemy. tak wlasnie bylo z dexerylem, o ktorym jest bardzo malo informacji, nawet w aptekach pojawia sie sporadycznie.
Mam nadziej, ze moj esej komus pomoze, da jakies wskazowki.
Chetnie pomoge, podziele sie swoimi uwagami, jesli ktos bedzie chcial.
Wiem co to znaczy AZS, nikomu tego nie zycze i goraco wspolczuje tym, ktorzy sa dopiero na poczatku tej walki.
Chcialam sie tu wypowiedziec bo czasem jak sie przeczyta, ze w koncu jakiemus dziecku sie polepszylo, to jest takie swiatelko, ze moze i moje dziecko z tego wyrosnie. To bardzo duzo daje, szczegolnie wtedy jak sie jest juz na skraju zalamania, a takich momentow jest wiele. Przynajmniej u mnie i mojego meza tak bylo.
Trzymam kciuki za wszystkie te dzieciatka. Za swoje kochane malenstwo tez trzymam kciuki bo wierze, ze jesli teraz jest lepiej niz bylo to moze bedzie jeszcze lepiej niz jest teraz.
Aha, jeszcze jedno o czym zapomnialam. Kazda infekcja, nawet katarek, zabkowanie wzmaga objawy AZS i to w roznym stopniu.

Vivaeva
05-11-2009, 10:01
kcala ale się rozpisałaś:) Ale dużo za to jakie cenne rady tu wypisałaś :eek:

Ja potwierdzam że Emolium faktycznie jest dobry jeszcze stosuję na atopową skórę synka A- dermę.

U nas właśnie zaczął się okres kiedy to skóra mojego synka ulega pogorszeniu- zawsze na jesień bowiem robi się jeszcze bardziej sucha, oprócz nawilżania i kąpieli zastanawiam się więc nad nawilżaczem powietrza do mieszkania. Tak sobie myślę że jak zaczyna się grzać to mieszkanie w domu robi się bardziej suche i może to częściowo też ma związek z pogorszeniem stanu skóry mojego skarba :confused:

kcala
19-11-2009, 15:15
Wlasnie A-derma, tez to stosowalismy, zupelnie zapomnialam. Dzialalo, ale nie za dlugo.
Jesli chodzi o nawilzanie powietrza w domu to tez o tym myslalam. W zasadzie bardziej skuteczne jest nawilzanie powietrza przez nawilzacze parowe, nie mowie juz o jakis "uzdatniaczach powietrza", ktore i nawilzaja i oczyszczaja i jeszcze grzeja lub chlodza (to moj wyuczony zawod :)), ale najpierw trzeba poprostu sprawdzic jaka jest wilgotnosc powietrza bez nawilzania. Dla atopika ponoc najlepiej jest 40-60%. Problem jest taki, ze jesli sie przedobrzy to zacznie sie problem z roztoczami. Proponuje wiec na poczatek kupic higrometr, najlepiej taki najzwyklejszy z konskim wlosem. Sprawdzic bez nawilzania i ewentualnie podczas nawilzania.
Ostatnio jak bylam w Centr.Zdr.Dziecka zapytalam Pania dr czy nawilzac i w jaki sposob. Niestety nie zapytalam dlaczego tak uwaza, ale powiedziala, ze jesli juz to rozwieszac mokre reczniki lub nawilzacze na kaloryfer. Moze chodzi jej wlasnie o te roztocza, niestety nie wiem co miala na mysli. Z drugiej strony przy nawilzaczach na kaloryfer trzeba pamietac o czestym myciu ze wzgledu na grzyby jakie moga sie tam rozwijac.
Zapyatam jeszcze tych bardziej doswiadczonych rodzicow (jesli chodzi o AZS) co myslicie o zrobieniu ponownych testow na alergie z krwi? Czy dac sobie luz i poczakac do tych 3 lat?
Pozdrawiam wszystkich.

indigo5
29-11-2009, 23:06
ja ostatnio odkryłam fajną stronkę na temat AZS: http://www.szkola-atopii.pl/ - można tam znaleźć sporo fajnych porad na temat diety i pielęgnacji :)

truther
30-11-2009, 02:46
AZS jest w 100% wyleczalne... przez 12 lat cierpiałem na dolegliwości skórne, swędząca, pękająca sucha skóra z tendencjami do przetłuszczania się (nie wiem, jak to możliwe, ale ja tak miałem)... do tego miałem alergię i astmę... przez ten cały czas chodziłem od specjalisty do specjalisty, podejrzenia i leczenia pod różnymi kątami: łuszczyca, egzema, alergia, astma, łojototkowe/atopowe zapalenie skóry, trądzik... i żadnej poprawy.

Lecz ostatnim czasy odkryłem coś wspaniałego, co mi pomogło przezwyciężyć te dolegliwości. Nazywa się to MMS (Miracle Mineral Suplement) (to nie jest żadna reklama, to nie jest produkt farmaceutyczny czy przemysłowy)... stosuje się to zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie (a najlepiej zewnętrznie i wewnętrznie)... oto kilka bardzo treściwych stron o MMS:

streszczenie ksiazki o MMS
http://kazik1.republika.pl/Inne/MMS-Lek_XXI_w.htm

MMS opis dzialania!
http://free4web.pl/3/2,55537,215462,7746306,Thread.html;jsessionid=iday j1f9xhnp

The standard method of use MMS
http://jimhumble.biz/biz-normal.htm

Basic considerations for using MMS
http://jimhumble.biz/biz-fundamentals.htm

w leczeniu chorób skórnych dobrze jest zacząć zmieniając dietę (ja początkowo zrezygnowałem z nabiału, mięsa i tłuszczów, potem po kolei przywracałem poszczególne składniki do diety i muszę powiezieć, że najgorszy wpływ na mnie miał nabiał)

w razie wątpliwości proszę pytać, pisać na priv, na maila

pozrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)

chita
12-01-2012, 13:44
Ciekawy artykuł na ten temat jest tutaj (http://blog.benc.pl/rodzice-zwiekszaja-czujnosc-w-obawie-przed-alergia/), ciekawe informacje na temat sondażu zrobionego wśród rodziców, przyznali oni, że najczęstszą przyczyną podejrzeń alergii u dziecka, są pojawiające się zmiany skórne, przede wszystkim na twarzy, w okolicy uszu oraz w zgięciach kolan i łokci, a objawy te zapewne wielu rodziców bagatelizuje... Kogo ciekawi ten raport, polecam.

PaulaKa
18-05-2012, 14:00
Ja wyleczyłam u córeczki łuszczycę dermokosmetykami drmichaels, wiem że ludzie stosują je też na atopowe zapalenie, ale nie wiem z jakim skutkiem. W każdym razie w przypadku łuszczycy wyjątkowo się sprawdziły po bardzo długiej walce z chorobą, więc może wam też pomogą, a na pewno nie zaszkodzi spróbować bo są na bazie naturalnych składników i można dostać bez recepty.

iska_bj
19-05-2012, 13:36
Ja wyleczyłam u córeczki łuszczycę dermokosmetykami drmichaels, wiem że ludzie stosują je też na atopowe zapalenie, ale nie wiem z jakim skutkiem.

Na AZS też ta maść pomaga - polecam.

iska_bj
21-05-2012, 13:47
Niechcąco skasowałam wiadomość na pw. i nie mogę odpowiedzieć za co przepraszam, odpowiem w wątku i mam nadzieję że osoba zainteresowana dotrze do wiadomości.
Pytanie dotyczyło maści o której pisałam w ostatnim poście, to prawda cena nie mała ale za to maść jest bardzo wydajna, w moim przypadku starczyła na ok 6 tygodni smarowania. Konkretnie chodziło mi o: Tą maść (http://drmichaels.com.pl/pl/p/Masc-50g-Dr-Michaels-Scalp-8-Body-Ointment/76).

PaulaKa
22-05-2012, 11:36
iska_bj; no ja o tej samej maści pisałam :) Cieszę się że tobie też pomogła :)

morzech
24-05-2012, 12:43
ja stosowałam i stosuję kosmetyki u córki a-derma. przetestowałam wiele specyfików i maści, w rezultacie pozostałam przy a-dermie i oczywiście trzymam dietę. podawałam też latopic, probiotyk dla dzieci z azs, na pewno nie zaszkodził, mam nadzieję że to w przyszłości zaowocuje.

azs-atopia
17-07-2012, 01:38
witam,
zwracam sie z wielka prosba o wypelnienie anonimowej ankiety dotyczacej dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry. Każda ankieta jest dla mnie bardzo cenna.
http://azs-atopia.ankietka.pl/
Dziekuje!
Pozdrawiam

domincia86
25-10-2012, 11:59
Moje dziecko tak samo ma AZS od urodzenia. Wiele środków stosowałam, aby pomóc. Załamywałam juz ręce, byłam zrezygnowana i w pani w aptece poleciła mi cetaphil restoraderm i powiem, że działa. zaczyna wszystko pieknie schodzić. Skóra jest dobrze nawilżona. A Sławuś juz sie nie drapie. Choć zawsze starałam sie go pilnowac aby tego nie robił, bo zostaną ślady po tym. Ale cieżko jednak było.

aotylka
02-01-2013, 12:33
u mojej córki najlepiej się sprawdził balsam a-derma exomega. myślę, że skóra poprawiła się też nieco po długotrwałym podawaniu probiotyku latopic, który jest przeznaczony właśnie dla dzieci z azs.

finkamuf
27-05-2013, 11:20
Chyba będe musiała wypróbować tego o czym piszecie, bo leki od lekarzy nic nie pomagają, a chyba wszystkiego na własną rękę próbowałam...

werda
02-06-2013, 16:07
Mój synek Macius na 18 miesiecy,drapie sie za do krwi bylismy u profesora W.Placka w Gdyni,Ataopwe zapalenie skóry z pokrzywka.Dostalismy kilka kremów Emolium,Physiogel i Xerialine (po tym ostatnim Macius krzyczy,piecze trzeba było odrazu go umyc i krem poszedł w odstawke a kosztował 62 zł)dostaje tez Zyrtek 2*10 kropli,syrop Diphergan 3*10 ml i syrop Atarax rano i popołudni po jednej łyżeczce a wieczorem 2 łyżeczki.KApiel w kremowym zelu Emolium.Profesor mówił ze bardziej stawiaja na czeste smarowanie skóry (jest bardzo such)niz na diete zalecana przez pediatre.Synek ma djete nie dostaje soków,mleka krowiego ale przetwory mleczne je,zupki gotuje osobno miesko i osobno warzywa i juz sama nie wiem co jeszcze moge zrobic aby było lepiej nadal sie drapie raz jest lepiej raz gorzej.A jeszcze profesor mówił ze moze bo byc od pylenia traw cos takiego jak alergia tylko objawia sie w ten sposów.Wiec prosze dziewczyny o pomoc moze wy znacie jakies metody Pozdrawiam Ania

Idź do przychodni na Abrahama 52(Śródmieście) Przyjmują tam Dr. Wisz-Wolska i Węglarz, są bardzo dobrymi alergologami. Leczyliśmy się tam 5 lat, aż do odstawienia wszystkiego, no i na NFZ.

rumianek87
31-07-2013, 00:21
mój maluch też ma problemy z AZS. póki co stosujemy Emo-Oleum (emulsje do kąpieli) + krem ochronny tez z serii emolientów, wszystko od FlosLeku. jestem zadowolona, bo żadnego pogorszenia nie ma, skórka dobrze nawilżona i natłuszczona.

aniadud
19-08-2013, 11:37
Mojej siostry córcia, ma AZS. Wiem że sistra sobie radzi stosuje krem DR AUGUST WOLFF GmbH & Co, ubiera w zwiewne ubranka, kompie co drugi dzień delikatnymi specyfikami - włoski myje takim szamponem http://www.favore.pl/278562_eko-szampon-dla-dzieci-i-niemowlat-100-naturalny.html, używa specjalnego żelu do kompieli i widać poprawę.

denicler
27-12-2013, 18:04
U mojej siostrzenicy pomagał latopic i do mycia emulsja allergoff, bardzo dobrze natłuszcza i nie uczulała więc nie było z deszczu pod rynnę :-)

karo_lina33
20-02-2014, 21:10
Mój Krzyś też jest atopikiem. Kiedyś smarowałam go protopikiem ale nie było żadnej poprawy a wręcz wydawało mi się że jego skóra wygląda gorzej. Od jakiegoś czasu używam tylko maści ectoskin (http://www.ectoalerg.pl/strona,produkty). O środkach z ektoiną powiedziała mi koleżanka która sama ma azs a spotkała się z nimi jak pracowała w Austrii. Na szczęście można je teraz kupić też w Polsce. Wg mnie nic tak dobrze nie nawilża skóry mojego skarba jak ta maść.

gadzina
23-10-2014, 13:00
Jeżeli któraś z Was ma dziecko chore na AZS, to warto zgłosić się na infoatopia.pl. Jest wtedy szansa że będzecie wśród 50 wylosowanych rodzin które dostaną roczny zapas kosmetyków lipikar, oraz on line konsultacje dermatologiczne.
Wg mnie warto spróbować.

AnnaSun
01-12-2014, 15:21
Z tym rocznym zapasem leków to faktycznie jest niezła okazja, zwłaszcza, że leczenie dziecka chorego na AZS to masa kasy, od emolientów, maści, leków konkretnych po chociażby specjalistyczne piżamki jak z http://www.dermasova.pl/ (http://www.dermasova.pl/) no i jedzenie - żywność też musi być super dopasowana do potrzeb takiego dziecka. Już sam fakt, że ktoś mógłby odciążyć z leków "tylko" to duży plus.
Dzięki za informację, chętnie sobie zerknę.