Jak wybrać najlepszy proszek do prania dla bobaska?

napisał/a: muzaa 2007-07-20 19:24
Proszę doświadczone mamy o poradę - czym kierować się przy wyborze proszku do prania dla maluszka? Jest dość duży wybór w sklepach i nie wiem na co powinnam zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy. Z góry sredecznie dziekuję za każdą odpowiedź.
Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2007-07-21 08:01
Nie wiem czym się kierować , bo np. na składzie chemicznym proszku się nie znam. Ja kupowałam proszek Lovela , bo poleciła mi go moja siostra. Używałam go w dosyć małych ilościach , bo lekarka powiedziała mi , żeby dawać go tylko troszkę do prania. Najlepiej jeszcze , jeśli masz taką funkcję w pralce, włączyć dodatkowe płukanie. Córka żadnego uczulenia nie dostała.
napisał/a: pata1 2007-07-21 08:13
My używaliśmy Jelp, nie uczulał - ale mojego synka w zasadzie nic nie uczula :)
Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2007-07-21 13:38
Zapomniałam dodać , że moja córka ma czasami na coś uczulenia, a ten proszek lovela jej nie zaszkodził :)
napisał/a: kamizela 2007-07-21 18:16
muza napisal(a):Proszę doświadczone mamy o poradę - czym kierować się przy wyborze proszku do prania dla maluszka? Jest dość duży wybór w sklepach i nie wiem na co powinnam zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy. Z góry sredecznie dziekuję za każdą odpowiedź.


Ja używam proszku Jelp Soft - zawiera środek zmiękczający i nie trzeba stosować już płynu do płukania. Ładnie dopiera-nawet ślady po kupce :p na pieluszce tetowej i nie uczula mojego synka. Polecam.
napisał/a: ~Magda Sałata 2007-08-18 22:24
Moja córcia nie ma alergii więc od samego początku piorę w zwykłym PERSILU,razem z naszymi rzeczami!!!Oszczędzam czas i pieniądze!
napisał/a: Uleczka 2007-08-19 00:31
kamizela napisal(a):Ja używam proszku Jelp Soft - zawiera środek zmiękczający i nie trzeba stosować już płynu do płukania. Ładnie dopiera-nawet ślady po kupce :p na pieluszce tetowej i nie uczula mojego synka. Polecam.


Też używałam JELP lub JELP Soft ale po tym drugim i tak dodawałam płynu do płukania (też Jelp różowy tylko ciężko go dostać, szybko znika z pułek) bo mimo wszystko ubranka były sztywne - może to zależy od twardości wody.. Do trzeciego miesiąca wszystko prasowałam, to chyba najlepszy zmiękczacz :) potem sporadycznie a teraz już mi przeszło :). No i przy praniu i płukaniu rzeczy małej zawsze dodatkowo korzystam w pralce z funkcji "woda plus".
A po 7 - 8 miesiącu przeszliśmy już na dorosły proszek (Ariel) i wszytko jest ok mała nie ma alergii na proszek :)

pozdrawiam
napisał/a: funny_bunny 2007-08-19 08:44
Ja też używam Jelp-a i dodatkowo płynu do płukania Jelp zielony, ma taki świeży zapach tylko ostatnio nigdzie nie mogę go dostać, wszędzie tylko różowy.
anetusia
napisał/a: anetusia 2007-08-20 16:57
ja od samego początku urzywam Dzidziusia ma piękny zapach jeszcze jak chodziłam w ciąży i wnim odświerzałam nowe rzeczy pachnie dzidziusiem jak nic a pozatym ma małe mydełko w kształcie delfina. moja córka nie ma uczulenia. ale dostałam próbki w szpitalu i zaden proszek tak nie pachniał
napisał/a: Unique 2007-08-22 13:23
Hej,

Nam w szkole rodzenia polozna powiedziala ze nawet Jelp czy Lovela moga uczulac niektore dzieci, wiec tak naprawde dowiemy sie dopiero po porodzie. Ja piore wszystkie rzeczy (nasze i naszej córci) od poczatku w Persil Sensitive, który ma pozytywną opinie CZD. Mala nie ma zadnego uczulenia. Jesli chodzi o cene to wychodzi dwa razy taniej niz Lovela czy Jelp. Po 3 miesiacu zaczelam dodawac plyn do plukania Silan Sensitive i mala tez nie ma zadnego uczulenia. Polecam :)
napisał/a: kadia2 2007-08-27 23:41
Przy pierwszym dziecku używałam jelpa, a teraz lovelle i ten drugi jest zdecydowanie lepszy
napisał/a: kadia2 2007-08-27 23:44
Przy pierwszym dziecku używałam jelpa,a teraz lovele i ten jest lepszy