Katarek

napisał/a: ania9753319 2008-11-06 22:20
Moj synek ( 2 miesiace ) ma od kilku dni katarek daje mu nasivin i sterimar czyszcze nosek ale nic nie pomaga :( bidulek przy karmieniu łapie duzo powietrza no i do tego potem boli go brzusio :( Doradzcie cos :confused:
napisał/a: Aga_TM 2008-11-06 22:44
No cóż... niby tylko katarek a dla takiego maluszka to niestety bardzo uciążliwe... Wiem coś o tym... Nasivin można podawać tylko przez kilka dni, ale pewnie o tym wiesz. Ja polecałabym spray do noska Euphorbium -to taki homeopatyczny lek, ale moim zdaniem skuteczny. W pierwszej chwili możesz mieć wrażenie, że katar się zwiększył gdyż ten lek rozpuszcza to wszystko co zalega i ułatwia spływanie i oczyszczanie noska i zatok. Przed karmieniem koniecznie odciągaj glutki, u mnie najlepiej sprawdził się Aspirator Nose-Frida. Jak katar jest duży to zwykła gruszka niestety jest zawodna. W miarę możliwości układaj dziecku troszkę wyżej główkę gdyż u takiego maluszka od katarku często może przejśc do zapalenia uszka. Powodzenia i oby szybko maluszkowi przeszło;)
napisał/a: ~ewella 2008-11-06 23:40
Zgadzam się Nos-frida i spray do noska Euphorbium są najlepsze na katarek; możesz również położyć sobie maleństwo na kolanach aby jego brzuszek leżał na twoich kolanach i oklepywać mu plecki; i układaj go jak najczęściej na brzuszku;
napisał/a: Aniinka 2008-11-07 14:54
jeś;li karmisz piersią polecam taką pozycję: Ty leżysz oparta o wysoką i poduszkę kładziesz malucha brzuchem na swoim brzuchu,
jeśli butlą to spróbuj karmić w bardziej pionowych pozycjach
napisał/a: ania9753319 2008-11-07 15:45
dziekuje dziewczyny za porady :) kupiłam dzisiaj te kropelki euphorbium zobaczymy czy cos pomogą a co do kładzenia na brzuszku to koszmar bo zaraz wydziera sie na całe gardło :( dzis jeszcze nie jest za ciekawie dalej go meczy a najgorsze jest to ze to mu nie wypływa na zewnatrz tylko siedzi w srodku az mu tak charczy jak spi :(
napisał/a: ~ewella 2008-11-08 08:49
Warto się przejechać również do lekarza, bo takiemu maleństwu szybko schodzi na oskrzela;
Ile się juz utrzymuje katarek?
napisał/a: aniap1 2008-11-09 15:33
ja też polecam fride do czyszczenia nosa - Nobla temu co to wymyślił ..
napisał/a: Aniinka 2008-11-11 23:06
na zatkany nosek dobre są kropelki olbas, kilka kropelek na podusię malucha i z pewnością będzie mu się łatwiej oddychało
pchelka
napisał/a: pchelka 2008-11-11 23:08
hmm.. a mój pediatra zaleca tylko maść majerankową - dodam,że mało skuteczna
frida u mnie też się sprawdziła - polecam
napisał/a: agnieszka_q 2008-11-13 10:44
masc majerankowa moze tylko ułatwic oddychanie.. ale za bardzo nie pomoze, jest tez tansza wersja fridy- Sopelek.
napisał/a: agnkel 2008-11-15 18:11
a znacie jakiś sposób na suche powietrze? moja weronika jest po zapaleniu płuc i nie wiem co zrobić bo w nosku jej od czasu do czasu charczy . Używałam wody morskiej , soli fizjologicznej
napisał/a: ~ewella 2008-11-15 19:57
Co do kropelek olbas, podobno mają wiele składników uczulających noworodki, więc z nimi bym uważała;